В Україні суттєво збільшилася кількість учнів, які відвідують інклюзивні класи. Таких дітей стало в 10 разів більше за останні 5 років, пораділи у Міністерстві соціальної політики України.

Як зазначається, у Державній службі якості освіти України повідомили, що інклюзивне навчання організували майже у 43% українських шкіл, а це понад 18 тисяч класів.

Це відбувається відповідно до законів України «Про освіту» та «Про соціальні послуги», які гарантують кожному громадянину рівні умови доступу до освіти, та забезпечують батькам чи законним представникам дитини право обирати заклад освіти, програму, вид та форму здобуття освіти дітьми шкільного віку.

Якщо батьки звертаються із проханням створити інклюзивний клас, навчальний заклад має реагувати в обов’язковому порядку. При цьому діти, яким потрібна допомога, мають отримати її.

Популярні новини зараз
Українцям можуть нарахувати додаткову допомогу "Війну не виграти, але ще є час": відомий волонтер зробив приголомшливу заяву Нещасні 300 гривень і тих можуть не дати: кому не світить вікова надбавка після 70 років З субсидією "біда": що приготували українцям і чому радості у цьому жодної
Показати ще

Якщо про особливі освітні потреби учня стає відомо в процесі навчання, керівництво закладу повинно створити належні умови для дитини. Якщо цих зусиль недостатньо, батькам порекомендують звернутися до інклюзивно-ресурсного центру. Там проведуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Інклюзивно-ресурсні центри в Україні
Інклюзивно-ресурсні центри в Україні

Виявити такі потреби можна ще до того, як дитина піде до школи, щоб створити для неї максимально комфортні умови навчання.