15% держчиновників і кандидатів на посади на держслужбу не склали іспит з української мови, який став обов'язковим з 16 липня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднак такий результат в Нацкомісії з стандартам державної мови вважають нормальним, адже Україна тільки переходить на іншу модель спілкування на рівні держави. Про це заявила голова Національної комісії зі стандартів державної мови в ефірі телеканалу "Україна 24" Орися Демська.
"Я вважаю, що чиновники впоралися. Тому що з усіх тих, хто складав іспит, нескладання становить у середньому приблизно 15%. Це нормальний результат для України – країни, яка є перехідною від однієї мовної моделі до іншої, спілкування на рівні держави й країни", – пояснила Демська.
Вона повідомила також, що спеціальної граничної норми нескладання іспитів ніхто не встановлював.
До того ж Демська нагадала, що будь-який громадянин України може складати іспит безкоштовно і необмежену кількість разів, але не частіше, ніж раз на чотири місяці.
Раніше Знай писав, що християнська етика в школах: церква і Міністерство освіти не змогли домовитися, чому навчать наших дітей. Українцям розповіли про нову домовленість з церквами
Також Знай.ua писав, що викладачів топових вишів України звільнили за "російський Крим" і "мову-блювоту": розслідування і протести.