Знай.ua з'ясували цікаві подробиці
Події довкола резонансного захисту дисертації народного депутата від ОПЗЖ Іллі Киви, що у квітні сколихнув всю країну, набирають обертів. 14 вересня експертна рада МОН відправила його роботу на поглиблене вивчення. Хто увійде до складу комісії, наслідки та строки перевірки дізнавалися Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Нардепи – за: купа "ляпів" і пошуки Киви
Як стало відомо, більшість парламентарів підтримує це рішення і виступає проти надання наукового ступеня скандально відомому колезі по залі.
А саме цей крок стане наступним у разі позитивного схвалення цієї дисертації.
"Кива шукає людей, які його підтримають. Але, наскільки я знаю по кулуарних розмовах, немає політичної волі дати йому ступеня. Та одного бажання замало – ці факти треба довести, зробивши це фахово, згідно закону. І поглиблене вивчення як раз і надасть таку можливість", - повідомляє Знай.ua секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.
Низку "ляпів", виявлених в дисертації Іллі Киви, нардепи озвучили з трибуни Парламенту. Це:
-псевдонауковий текст дисертації,
-підроблений підпис на одній із довідок до дисертації,
-зазначена участь у наукових конференціях, в яких участь він, насправді, не брав,
-вказана англомовна наукова стаття, яка переведена звичайним "Гугл-транслейтом",
-один із двох схвальних відгуків на дисертацію надано офіційною опоненткою кандидата.
Скільки триватиме його розгляд, поки невідомо. Але визначення складу комісії, що цим займатиметься, вже на "фініші".
"До складу входять представники з різних закладів – ми вже маємо колектив. Приміром, від НУ "Києво-Могилянська академія" іде 2-3 особи. Оскільки у Іллі Киви ще немає наукового ступеня, тому, у разі доказу цих гучних фактів, буде анульовано його захист дисертації", - зазначає Наталія Піпа.
Варто додати, на вирішальне засідання експертної ради 14 вересня, попри офіційне запрошення МОН, Ілля Кива не прийшов.
Реакція українців: сумніви, "Треш!" і доктор демагогії
Попри активну підтримку українців у проведенні ретельної перевірки роботи Іллі Киви, в суспільстві все ж виникають сумніви щодо справедливо винесеного "вироку".
Одна з причин – скандальне призначення самого міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.
"Це стало можливим завдяки розголосу і суспільному протесту. Але в країні ще дуже багато псевдонауковців та недоброчесних дослідників. Мабуть, нові "кандидати" ще довго з'являтимуться в нашій країні", - пише автор одного з коментарів Ксенія Смірнова.
Як один з провальних прикладів наводять і гучне отримання ступеня доктора педагогічних наук дружиною нардепа III-VIII скликань В'ячеслава Кириленка, який був Віце-прем'єр-міністром у 2014-2019 рр.
Тоді освітяни відкрито заявляли про плагіат в докторській роботі Катерини Кириленко, але атестаційна колегія МОН вирішила не позбавляти її наукового ступеня.
"Дисертацію Катерини Кириленко на поглиблене вивчення теж надсилали. І комісія не побачила плагіату. Потім її члени ще і державні нагороди отримали. Думаю, щось подібне і зараз з дисертацією Киви може статися", - відзначає завідувач лабораторії в Інститут теоретичної фізики ім. Боголюбова НАН України Сергій Шарапов.
Не обійшлося і без жартів – дехто пропонує присвоїти нардепу звання "доктора демагогії".
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua писав, що викладачів топових вишів України звільнили за "російський Крим" і "мову-блювоту": розслідування і протести.