Міністерство економіки України перегляне методику розрахунку мінімальних цін на алкоголь

Як повідомляє Міністерство економіки, в Міністерстві був розроблений проект постанови Про затвердження оновлених мінімальних роздрібних цін (МРЦ) на алкоголь. У відомстві заявили, що документ зможе дасть можливість легальним виробникам алкогольної продукції підвищити вартість готового продукту до економічно обґрунтованого рівня.

Алкоголь дорожчає: фото з відкритих джерел
Алкоголь дорожчає: фото з відкритих джерел

Проект, в планах, повинен зробити ринок алкоголю прозорим і сприяти розвитку реального сектора економіки.

У Міністерстві уточнюють, що нелегальні виробники продають алкоголь за мінімальними цінами через використання неякісної, здешевленої сировини, і обходу податкової політики країни, тому легальні компанії не витримують конкуренції.

Популярні новини зараз
Тисячі українців залишаться без заслуженої пенсії: "Питання відклали..." Навіть пальцем не ворухнуть: астрологи назвали головних ледарів за знаком Зодіаку Пільги у розмірі 100%, 50% і 25%: як українцям рахуватимуть доходи для отримання субсидії Розоримося не лише на яйцях: у лютому значно подорожчали популярні продукти
Показати ще

У міністерстві зазначили, що внаслідок подорожчання сировини і матеріалів для виробництва міцних і слабоалкогольних напоїв, виробники не можуть підняти ціни на продукцію до економічно обґрунтованих без актуалізації мінімальних роздрібних цін.

Міністерство економіки разом з Інститутом економіки та прогнозування НАН України розробляють алгоритм, за яким буде проводиться розрахунок МРЦ, і розглядають можливості для його поліпшення.

Ймовірно, як прогнозують українські пивовари, наступним трендом у населення стануть безалкогольні напої, враховуючи що здоровий спосіб життя захоплює все більше людей по всій країні з кожним днем.

Заступник міністра економіки Сергій Теленик сказав: "Враховуємо вплив всіх ключових індикаторів, зокрема, питому вагу обсягів виробника на ринку і порівнюємо надану інформацію за ринковими цінами, щоб уникнути маніпуляції з даними",

На даний момент документ знаходиться на стадії узгодження з іншими органами влади.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці "заплачуть" восени в магазинах: подорожчає хліб, м'ясо, яйця і молоко

Як повідомляв портал "Знай.иа", м'ясо, сметана і цукор подорожчали, а фрукти - за копійки: експерти перевірили ціни в магазинах восени

Також "Знай.иа" писав, що експерти назвали три ключові правила для економії грошей: як зберегти сімейний бюджет