Шмигаль розповів, чого чекати цієї зими

Одним з найгарячіших питань, що сьогодні хвилюють десятки тисяч українців, є тарифи на тепло і гарячу воду цього опалювального сезону. Більшість громадян з острахом чекають приходу платіжок з космічними сумами. Ситуацію прояснив прем'єр-міністр України, особисто прибувши сьогодні, 10 вересня, до Парламенту.

Верховна Рада - фото ВРУ
Верховна Рада - фото ВРУ

Суми в регіонах різнитимуться: "золота середина" – 7,42 грн

Він виступив в сесійній залі Верховної Ради в ході Години запитань до Уряду

"Ми не плануємо, що тарифи на тепло і гарячу воду цього опалювального сезону будуть змінюватися, порівняно з минулого – ми не плануємо підвищення тарифів. Газ для тепла: якщо брати ціну без ПДВ, то 7,42 грн – це ціна з податком на додану вартість", - повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Денис Шмигаль, фото: Facebook
Денис Шмигаль, фото: Facebook

Популярні новини зараз
Радіти чи плакати: для українців можуть запровадити два тарифи на електроенергію Надбавку дадуть після звернення до ПФУ: хто з пенсіонерів може стати багатшим на 900 грн В Україні почнуть готувати школярів до реального життя: скасовують 11-річку та змінюють предмети Доведеться працювати або жебракувати: 60-річні українці можуть залишитися без пенсії
Показати ще

Очікується, що суми у деяких областях будуть різнитися.

"Ціна, яка на сьогоднішній день зафіксована в Теплокомуненерго, коливається від 5 до 6,5 грн. 7,42 без ПДВ – це 6 грн 18 коп. Тобто, в деяких Комуненерго буде різниця – на 50 копійок менше, а в деяких – навіть краща ціна, ніж та, яка закладена в тариф", - зазначає Денис Шмигаль.

Разом з тим, сьогодні від українців надходить чимало скарг на значно більші суми в платіжках – в деяких регіонах цифри доходили до 9-10 грн за кубометр.

Опалення. ТЕЦ 5, Київ - фото Знай.ua
Опалення. ТЕЦ 5, Київ - фото Знай.ua

Коментуючи цю ситуацію, прем'єр відзначив, що вже веде діалог з містами щодо недопущення такої різниці в тарифах цього року.

"Ми ведемо переговори з мерами міст, на яких покладена відповідальність формування тарифів на тепло і гарячу воду. Ми працюємо над тим, щоб не було збільшення тарифів органами місцевого самоврядування, які за це відповідають", - наголосив Денис Шмигаль.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.

Також Знай.ua писав, в Україні створять "розумні" парки на сотні гектарів: на що підуть 2 млрд з держбюджету.