У Міністерстві соціальної політики розповіли українцям, що являє собою державний стандарт супроводу під час інклюзивного навчання.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДитина з особливими освітніми потребами під час навчання у звичайній школі має супроводжуватися соціальним робітником чи одним із його батьків. Обов'язково такі супроводжуючі мають пройти відповідну підготовку за програмою Мінсоцполітики.
"Такий механізм інклюзії широко використовується у багатьох європейських країнах, зокрема, у Швейцарії. Там, як і у нас, питання вирішується на рівні громади. Фахівець супроводжує дитину до школи, сидить з нею на уроках, допомагає у встановленні контактів з однолітками, організовує безпечне пересування дитини і виконує масу інших необхідних функцій", - зазначили у Мінсоцполітики.
Для того, щоб отримати послугу супроводу під час інклюзивного навчання, треба звернутися із заявою та висновком Інклюзивно-ресурсного центру до керівника навчального закладу. Після цього директор школи має звернутися з відповідним клопотанням до місцевого органу влади.
Послуга надається тільки на основі висновку ІРЦ, в якому зазначаються індивідуальні потреби дитини. Згідно з цим висновком асистент надає допомогу школяреві в:
- самообслуговуванні;
- підтримці у спілкуванні з дітьми, педагогами та іншими людьми;
- організації харчування та у прийнятті їжі;
- пересуванні;
- проведенні медичних процедур, прийнятті ліків;
- організації денної зайнятості, дозвілля;
- забезпеченні денного відпочинку (сну).
Популярні новини зараз
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще
Знай також повідомляв, школярів без масок вигнали з класу і "замурували" в спортзалі: у ролі наглядача поставили охоронця.