Заступник голови Податкового комітету Ярослав Железняк розкрив нові деталі законопроекту №11416-д, який може суттєво змінити податкове навантаження в Україні. Однією з ключових змін є збільшення ставки військового збору з 1,5% до 5%. Це нововведення, яке, за словами депутатів, необхідне для покращення фінансової підтримки оборонного сектору країни.

Особливо занепокоєні представники малого бізнесу. Законопроект передбачає підвищення податків для підприємців першої та другої груп, а також запровадження 1% податку для всіх форм ФОП третьої групи. Ці зміни можуть негативно вплинути на фінансове становище малих підприємців, які вже стикаються з викликами через поточну економічну ситуацію.

У Раді запропонували створити "клуб білого бізнесу": його будуть менше перевіряти
податки/фінанси: фото з інтернету

Для автозаправних станцій запроваджується новий вид оподаткування — авансові внески, що може призвести до зростання вартості пального. Окрім того, для фінансових установ пропонується збільшити податок на прибуток до 25%. Це може викликати подальші дискусії, оскільки Національний банк і Міністерство фінансів виступають проти цих змін, проте депутати продовжують наполягати на їхньому впровадженні.

Міжнародний валютний фонд поки що погодився на підвищення податків на суму 30 млрд грн у 2024 році. Проте уряд не виключає, що у 2025 році можуть бути запроваджені ще жорсткіші податкові заходи.

Популярні новини зараз
"Ми готові далі воювати": після слів Чмута про те, що ще є ким і чим, українці вибухнули гнівом Аномальне літо 2025: на Україну чекають грози, спека та кліматичні сюрпризи, прогноз погоди Гороскоп на сьогодні, 17 травня: труднощі близнюків та емоції раків У пенсіонерів заберуть 30% від виплати: кому ПФУ не повністю зарахує кошти
Показати ще

Нагадаємо, в Україні зростуть ціни на інтернет: чого очікувати українцям і які цьому причини

Раніше ми розповідали про борги, майно та депозити: як нові правила можуть вплинути на вашу субсидію

Також, лупитимуть "три шкури": депутат заявив, що податки обов'язково підвищать