У той час як заголовки новин лякають нас катастрофами на кшталт страшної спеки, повеней та пожеж, реальність виявилася набагато менш драматичною. Погода в основних сільськогосподарських регіонах була напрочуд гарною, і тепер ми маємо справу з надлишком основних продуктів харчування.

Це спричинило значне зниження цін на такі товари, як пшениця, кукурудза та соєві боби, які впали до мінімальних рівнів за останні чотири роки, повідомляє Bloomberg. Оливкова олія подешевшала на 25% і, за словами експерта, падатиме в ціні і далі.

Ціни на овочі. Фото: скрін youtube
Ціни на овочі. Фото: скрін youtube

Якщо погода продовжуватиме радувати, ми можемо повернутися до низьких цін на продукти, які були з 2015 по 2020 рік. Це хороші новини для тих, хто боїться інфляції: зниження оптових цін на їжу зменшує навантаження на центральні банки та допомагає пом'якшити грошово-кредитну політику.

В Україні також помітні зміни на ринку. Наприклад, ціни на картоплю знизилися до 10-14 грн/кг, хоча ще тиждень тому вони трималися в межах 12-18 грн. Подешевшали буряки та цибуля, хоча експерти попереджають, що до вересня ціни на цибулю можуть знову піти вгору через зменшення запасів.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Свинина та малина також стали дешевшими. Свинину продають по 58,2 грн/кг, що на 6% нижче ніж тиждень тому, а малина за кілька днів впала в ціні на третину і тепер коштує близько 40 грн/кг. Це пов'язано з тим, що пропозиція перевищує попит, а також зі спекотною погодою та спалахами АЧС.

Ціни на продукти, фото: Знай.ua
Ціни на продукти, фото: Знай.ua

Однак не все так райдужно: ціни на каву залишаються високими, а какао і деякі овочі теж поки що не поспішають дешевшати. Ціни в супермаркетах та ресторанах також залишаються високими, але це пов'язано скоріше з витратами на електроенергію та зарплати, ніж із самими продуктами.

У глобальному масштабі світ у 2024-25 роках збере на 10-30% більше основних продуктів харчування, таких як пшениця, кукурудза, соя та рис. Урожай, крім кукурудзи, обіцяє бути рекордним.

Також ми писали, по 7 кг тушонки, круп та консервів: українським сім'ям допоможуть продуктами, але треба поквапитися

Раніше стало відомо про те, що українців змушували переплачувати: де штучно підвищили тариф на світло

Вам буде цікаво дізнатися, ціни на продукти можуть злетіти: блекаут і війна як ніколи загрожують українському ринку