Українські споживачі знову опинилися перед викликом – ціни на основні продукти харчування стрімко зростають. Цього разу у фокусі опинилися крупи, макарони та інші популярні товари. Згідно з даними порталу "Мінфін", за останній місяць ціни на гречку, довгий рис та макарони суттєво підвищилися, що змушує багатьох українців переглядати свої покупки та планувати бюджет.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГречка, яка вже давно стала одним із символів харчової безпеки в Україні, знову дорожчає. Якщо в липні її середня ціна становила 28,27 грн за кілограм, то в серпні вона підскочила до 28,37 грн. Хоча на перший погляд зростання здається незначним, воно вказує на загальну тенденцію подорожчання продуктів. У деяких торговельних мережах ціни на гречку суттєво різняться: у Метро вона коштує 24,90 грн/кг, а в МегаМаркеті – 34,30 грн/кг. Ці коливання змушують споживачів бути більш уважними та шукати найвигідніші пропозиції.
Рис, який також є невід'ємною частиною раціону багатьох українців, подорожчав ще більше. Довгий рис, зокрема, зріс у ціні з 55,67 грн/кг до 56 грн/кг, а довгий пропарений – з 64,79 грн/кг до 65,17 грн/кг. Це зростання може бути пов'язане зі змінами світових цін на сировину, а також із коливанням курсу валют та збільшенням логістичних витрат.
На фоні подорожчання основних продуктів, деяке здешевлення круглого рису з 70,47 грн/кг до 69 грн/кг виглядає незначним, але все ж є приємною новиною для споживачів. Така динаміка може бути результатом збільшення пропозиції на ринку.
Не залишилися осторонь і макарони. Ціни на популярні макарони "пір'я" також зросли, піднявшись з 30,80 грн/кг у липні до 33,06 грн/кг у серпні. Це подорожчання, ймовірно, пов'язане зі зростанням вартості пшениці та іншими факторами, які впливають на виробництво та доставку цього продукту.
Нагадаємо, Овочева криза на горизонті: ціни на їжу восени продовжать невпинно зростати
Також, Продавці переписали ціни на огірки, помідори та перець: що подешевшало
Раніше ми розповідали, що У магазини йде осіннє подорожчання: ціни на продукти стануть більш непідйомними