Індекс Біг-Маку – це досить незвичайний спосіб порівняти вартість валют різних країн, використовуючи ціну звичайного бургера. Цього року, за даними журналу The Economist, вартість Біг-Маку у США становить 5,69 долара, а в Україні – 118 гривень, що приблизно 2,89 долара.

Індекс Біг-Маку придумали в 1986 році, щоб пояснити теорію паритету купівельної спроможності у простий і зрозумілий спосіб. Ця теорія свідчить, що обмінні курси валют мають зрівнювати вартість однієї й тієї ж товару (у разі, Биг-Мака) у різних країнах.

Сьогоднішній розрив у цінах показав, що українська валюта надто недооцінена порівняно з доларом. Якби курс гривні відображав реальну купівельну спроможність, він мав би становити 20,74 гривень за долар замість нинішніх 41,05 грн/долар. Це означає, що гривня недооцінена майже на 50%.

Обмін валют, скріншот: YouTube
Обмін валют, скріншот: YouTube

Україна посідає восьме місце серед країн із недооціненою валютою. До цього списку також належать Тайвань, Індонезія, Єгипет, Індія, Південно-Африканська Республіка, Філіппіни та Малайзія. З іншого боку, такі країни як Швейцарія, Уругвай, Норвегія, Аргентина, Великобританія та країни Євросоюзу мають переоцінені валюти.

Популярні новини зараз
Чоловік захворів на рак через інтим, але ні про що не шкодує: "Я надто багато веселився" Періодична повірка квартирних лічильників: хто має право проігнорувати процедуру Водійські права стануть недійсними: коли і чому варто отримати нові документи Мобільний зв'язок для літніх людей: тарифи від 60 грн, які допоможуть зекономити
Показати ще

Рубль у цьому рейтингу не бере участі, оскільки McDonald's залишив росію після початку повномасштабного вторгнення в Україну. Минулого року індекс не оцінювався для України через тимчасове закриття мережі, але тепер, після відкриття кількох ресторанів у Києві, дані знову з'явилися у рейтингу.

Нагадаємо, 42 грн за "бакс" – лише початок: банкір зізнався, що на українців чекає нова курсова реальність

Раніше ми писали, КFC чи McDonald's: де українці зможуть заробити більше

Крім того, Знай.ua повідомляв, що потрібно знати, щоб забезпечити собі безбідну старість: способи примноження пенсії