За словами фахівців майбутні ціни на гречку в Україні нині передбачити важко. Така ситуація склалася через пізній початок посіву. Однак, ясність у цьому питанні настане ближче до вересня.

Міністр аграрної політики Микола Сольський у коментарі "Суспільному" зазначив, що сіяти пізно почали "через брак насіння". Однак хвилюватися не треба, адже крупи посіяли у достатній кількості.

"Допомогла Канада, але через логістичні проблеми насіння прийшло досить пізно. Втім, посіяли в достатній кількості", – пояснив міністр. Микола Сольський

Ціна на гречку, фото: dsnews.ua
Ціна на гречку, фото: dsnews.ua

Крім того, за словами Миколи Сольського, критичних цін на гречку Україна може уникнути. Проте для цього потрібно, щоб аграріям сприяла погода. Він додає, що те, як розвиватиметься цінова ситуація, ми зможемо побачити в серпні-вересні.

Популярні новини зараз
Блогерка-медикиня, яка вбила свого чоловіка сухим льодом, буде вчити росіян медицині Ціна на улюблений напій оновилася, скільки коштує кава в супермаркетах України Найскладніший опалювальний сезон: українцям підказали дешевий варіант обігріву будинку Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

"Якщо погода дозволить, у нас не будуть критичні ціни на гречку", – підкреслив Сольський. Микола Сольський

Додається, що після значного зростання у червні на 17,37 грн/кг – до 89,9 грн/кг – у липні середньомісячна ціна на гречку, за даними "Мінфіну", залишилася на тому ж рівні. А знижувалася вона востаннє в грудні-2021 – з 47,9 грн/кг до 47,26 грн/кг.

Після цього в Україні спостерігали лише зростання:

  • січень-2022 – 50,2 грн/кг (+2,94 грн);
  • лютий – 50,48 грн/кг (+28 коп.);
  • березень – 50,81 грн/кг (+33 коп.);
  • квітень – 59,25 грн/кг (+8,44 грн);
  • травень – 72,53 грн/кг (13,28 грн);
  • червень – 89,9 грн/кг (17,53 грн).

Дефіцит гречки, фото: facebook.com/UkrainianAgribusinessClub
Дефіцит гречки, фото: facebook.com/UkrainianAgribusinessClub

Нагадаємо, ціни на свинину в Україні змінилися: які прогнози щодо вартості м'яса дають фахівці

Як повідомляв "Знай.ua", ціни на курятину піднялися до рекордного рівня в Україні та світі: яке м'ясо і за якою ціною купляти найвигідніше

Також "Знай.ua" писав, чи чекати українцям дефіциту молока, сирів та сметани слідом за іншими продуктами: думка фахівця