Українцям під час війни зменшили тривалість відпустки, а деякі категорії працівників взагалі можуть не відпустити на відпочинок

Про це розповідає в.о. голови Державної служби з питань праці Ігор Денера в програмі "Сніданок з 1+1".

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Він повідомив, що на початку війни Рада внесла низку змін до трудового законодавства. Зокрема, зменшена тривалість відпочинку для всіх категорій працівників до мінімальної тривалості - 24 календарних днів.

Слід зазначити, що працівники, які через складні умови праці мали більше днів ля відпочинку, тепер можуть використати лише 24 дні. Це стосується й педагогів. Проте Денера зазначив, що це не означає, що ці дні пропадуть. Після зняття воєнного стану їх можна буде використати або отримати за них грошову компенсацію.

Популярні новини зараз
З 1 січня почне діяти новий законопроєкт: наскільки він засмутить водіїв Чому українці платять за світло втричі більше: за це питання серйозно візьмуться Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

Крім того, законодавством передбачена можливість відмовити працівникам у відпустці, у разі, якщо вони працюють у галузях забезпечення життєдіяльності суспільства та оборонного комплексу. А саме:

  • паливна та енергетична галузі:
  • нафто-газова промисловість;
  • ядерна енергетика;
  • охорона здоров'я;
  • паливно-енергетичного сектору;
  • транспорт;
  • пошта;
  • металургійна промисловість:
  • Оборонна промисловість

Посадовець зазначив, що перелік професій та посад, яким можуть відмовити у відпустці, визначений відповідною постановою КМУ.

Також він додав, у разі, якщо працівник йде у відпустку, йому мають бути виплачені відпускні. Їх невиплата можлива лише у разі, якщо підприємство чи організація постраждали під час воєнних дій.

Нагадаємо, перерахунок газу в платіжках за новими правилами: Верховна Рада прийняла рішення.

До слова, Пенсії, виплати та соцдопомога: Верховна Рада збільшила видатки із бюджету, на що підуть кошти.

Раніше ми писали, що баржі з кавунами із Херсону може не бути: звідки везтимуть ягоду українцям та якою буде ціна.