Українцям під час війни зменшили тривалість відпустки, а деякі категорії працівників взагалі можуть не відпустити на відпочинок
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповідає в.о. голови Державної служби з питань праці Ігор Денера в програмі "Сніданок з 1+1".
Він повідомив, що на початку війни Рада внесла низку змін до трудового законодавства. Зокрема, зменшена тривалість відпочинку для всіх категорій працівників до мінімальної тривалості - 24 календарних днів.
Слід зазначити, що працівники, які через складні умови праці мали більше днів ля відпочинку, тепер можуть використати лише 24 дні. Це стосується й педагогів. Проте Денера зазначив, що це не означає, що ці дні пропадуть. Після зняття воєнного стану їх можна буде використати або отримати за них грошову компенсацію.
Крім того, законодавством передбачена можливість відмовити працівникам у відпустці, у разі, якщо вони працюють у галузях забезпечення життєдіяльності суспільства та оборонного комплексу. А саме:
- паливна та енергетична галузі:
- нафто-газова промисловість;
- ядерна енергетика;
- охорона здоров'я;
- паливно-енергетичного сектору;
- транспорт;
- пошта;
- металургійна промисловість:
- Оборонна промисловість
Посадовець зазначив, що перелік професій та посад, яким можуть відмовити у відпустці, визначений відповідною постановою КМУ.
Також він додав, у разі, якщо працівник йде у відпустку, йому мають бути виплачені відпускні. Їх невиплата можлива лише у разі, якщо підприємство чи організація постраждали під час воєнних дій.
Нагадаємо, перерахунок газу в платіжках за новими правилами: Верховна Рада прийняла рішення.
До слова, Пенсії, виплати та соцдопомога: Верховна Рада збільшила видатки із бюджету, на що підуть кошти.
Раніше ми писали, що баржі з кавунами із Херсону може не бути: звідки везтимуть ягоду українцям та якою буде ціна.