Вирощування овочів та зелені на дачах та присадибних ділянках потребує передусім хорошого та правильного поливу, для отримання врожаю, яким кожен городник буде задоволений.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро те, як правильно поливати овочі,
Види поливу рослин на грядках:
1. Полив по борознах вважається найпростішим з усіх. Воду подають спочатку на найнижчу точку городу. Спершу відкривають 2-3 найнижчі борозни, пускають у них воду. Після їхнього наповнення до країв, відкривають наступну борозну, а политі закривають.
2. Полив у лунки. Цей спосіб є трудомістким, але економним. Лунки та борозни після поливу обов'язково мульчують перегноєм або компостом, щоб зменшити випаровування вологи.
3. Шланговий полив є найпоширенішим і знайомий кожному. Проте фахівці категорично не рекомендують його. На це є кілька причин. Серед них - занадто холодна вода, розмиття ґрунту, швидке випаровування вологи та утворення земляної кірки.
За словами досвідчених дачників, шланг можна використовувати для подачі води до борозни та дощувальних пристроїв. З нього зручно наповнювати бочки, баки та інші місткості, де відстоюється та нагрівається вода для поливу.
4. Підґрунтовий полив. Підійде рослинам, які не люблять підвищену вологість, наприклад, для помідорів та перцю. Керамічні, поліетиленові або металеві труби діаметром 3-7 см з отворами через кожні 30-40 см укладають у землю на глибині 8-15 см. Воду важливо подавати в систему з малим напором.
5. Краплинний полив. За цього способу подача води до кожної рослини відбувається трубами з піднятого на невелику висоту бака. Таким чином створюється для рослин постійне та комфортне зволоження. А для тимчасового краплинного зрошення можна використовувати пластикові пляшки з водою, встромивши їх шийкою з отворами в землю у рослин.
6. Дощування та аерозольний полив. Вони дають можливість освіжити рослини та зволожити ґрунт. Проводити їх можна у перерві між вегетаційними поливами. Проте через деякий час частина нижнього листя лягає на землю і прибивається ґрунтом. Щоб цього уникнути - аерозольний полив навіть у спеку потрібно відключати кожні 2-3 години.
Нагадаємо, як за формою огірка зрозуміти, чого йому бракує: догляд за овочем у липні
Як повідомляв "Знай.ua", як позбутися колорадського жука без хімії: народні способи, які врятують картоплю
Також "Знай.ua" писав, як прогнати жука короїда зі свого саду: найефективніші народні способи позбутися шкідника