Сільгоспвиробники з тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей не мають змоги вільно продавати овочі, ягоди і фрукти.

Адже російська окупація зробила неможливим доступ херсонської та запорізької черешні на українські ринки. Про це розповіла аналітик Українського клубу агробізнесу (УКАБ) Svitlana Lytvyn.

Вона наголошує, що весь врожай російські загарбники відбирають або скуповують за безцінь і вивозять в Крим. Втім, нічого іншого від цинічного і кровожерливого ворога сподіватися й не варто було.

Скрін, відео You tube черешня
Скрін, відео You tube черешня

Мер Мелітополя Іван Федоров розповів, що два найбільші підприємства з вирощування черешні в регіоні – "Мелітопольська черешня" та "Дослідне господарство Мелітопольське" — захопили загарбники.

Популярні новини зараз
Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн Серіал про чорну королеву "Венздей" від Netflix наздоганяє "Гру в Кальмара": Дженна Ортега збирає рекорди Якій області приготуватись: астролог передбачив вже до кінця року Камалія показала чоловіка, котрий зіграв важливу роль у її житті і це не Захур: "Не гідний"
Показати ще

Росіяни забирають черешню й у дрібних господарств та у невеликих фермерів, "викуповуючи" за ціною 10 гривень/кг.

"Якщо минулого року Херсонська та Запорізька області забезпечили половину промислового виробництва черешні в Україні, то зараз на ринках українських міст та в торгових точках не знайти черешні з цих регіонів, натомість пропонують ягоди з інших областей — зокрема, з Одещини та Закарпаття", – Світлана Литвин. Світлана Литвин

Фото: facebook.com/UkrainianAgribusinessClub
Фото: facebook.com/UkrainianAgribusinessClub

Нагадаємо, не пізно навіть влітку: обов'язкові роботи на городі у червні

Також ми писали, місячний посівний календар на червень 2022: найвдаліші дати для висаджування культур

Нагадаємо, дефіцит солі та сильне здорожчання гречки й овочів: як зміняться ціни на популярні продукти вже найближчим часом