Ціна на багато продуктів в Україні починають рости і це помічають багато жителів нашої країни. Зараз, в момент дефіциту палива, не виключений новий стрибок цін.

Чи варто чекати українцям і дефіциту гречки, яка складає традиційний тижневий раціон практично кожного громадянина нашої країни? Про це розповіли експерти в передачі "Сніданок з 1+1".

В Україні подорожчає гречка, фото: Уніан
В Україні подорожчає гречка, фото: Уніан

У полі на Київщині сіють гречку аграрії Національного Інституту землеробства. Тут не тільки працюють над урожаєм, а й вивчають і вдосконалюють насіння різних культур для інших підприємств.

"Посівна проходить в рамках оптимальних термінів. Виконується все вчасно. Як ви бачите, поле підготовлено добре. Сільське господарство все залежить від Бога: дасть Бог погоду - будемо з урожаєм, не дасть - будемо з меншим",- ділиться заввідділу технологій зернових культур Олександр Любчич.

Популярні новини зараз
Окупанти обрали наступну цiль для наступу на Донбас, ЗСУ вже відбили декілька атак Велику брехню Тіни Кароль розкрили, це все несправжнє: "Я завжди думала, як вона зробила таке" Росіяни вперше за 8 років зіткнулися із серйозними проблемами в логістиці, удари ЗСУ по складах виявилися неймовірно точними ЗСУ атакували військові бази окупантів у Мелітополі, не матимуть чим воювати: "Колаборанти бояться виходити на роботу"
Показати ще

Заввідділу технологій зернових культур Олександр Любчич
Заввідділу технологій зернових культур Олександр Любчич

Заступник директора з питань селекції Олена Костенко розповідає, що зараз збільшився попит на насіння гречки, проса, сої. Тому що ці культури мають гарний внутрішній попит.

З гречкою виявилося не все так просто - Україна наполовину залежить від імпорту цієї культури.

Всього за рік українці споживають 140 тонн гречки, самі вирощуємо всього 70 тонн. Решта 70 тонн - це крупа російського виробництва. Тобто, росія перевозила крупу в Казахстан, там змінювала бирку і так реалізовувала гречку в обхід на заборону України на імпорт товарів з країни-агресорки.

гречка
гречка

Сергій Громовий, виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки попереджає, що росія фактично закрита для поставок гречки і зараз українці сповна відчують її дефіцит і здорожчання.

"Через тиждень-два це призведе до різкого подорожчання. Вона буде не менше 80-90 гривень, залежно від регіону, за кілограм крупи".

Але зараз аграрії, за допомогою Канади, намагаються мінімізувати ці ризики шляхом істотного збільшення посівів гречки. На жаль, це відбудеться тільки з наступним урожаєм.

Нагадаємо, що в Україні назріває дефіцит солодкого перцю: що кажуть аграрії.

Раніше ми повідомляли, що вартість яєць у другій половині травня знову змінилася: актуальні ціни на перепелині та курячі.