З метою забезпечення життєдіяльності органів державної влади та критичної інфраструктури, НБУ прийняв рішення вести низку обмежень та відмовитись від ринкового регулювання курсу валют. Проте голова НБУ Кирило Шевченко назвав умови, за яких установа готова повернутися до вільного ринкового курсу. Про це розповів в інтерв'ю ЕП.

Попри те, що економісти не бачать нічого хорошого у відмові від ринкового регулювання, у Нацбанку говорять, що поки бачать більше переваг, ніж недоліків. Через нестабільну ситуацію в Україні завдяки прийнятим заходам вдається втримати інфляцію та забезпечити діяльність критичної інфраструктури та державних органів, зауважив голова НБУ. Тому офіційний курс 29, 25 буде триматися й надалі.

Проте, фінансисти розуміють всі ризики такого регулювання у майбутньому й готові відмовитись, але за певних умов, які озвучив глава Нацбанку:

  • стабілізація ситуації у країні;
  • налагодження ринку експорту;
  • більш активна робота фінансового ринку, аби НБУ знову міг впливати на інфляцію через ключову ставку.

Слід зазначити, що перші кроки повернення до ринкового курсу НБУ вже почав робити. Так, 21 травня 202 року установа прийняла рішення скасування обмеження на встановлення курс у разі продажу валюти іноземним клієнтам. Раніше таке відхилення мало бути не більше ніж 10%.

Проте, було тимчасово скорочено ліміт зняття готівки за кордоном. Відтепер замість 100 тис. грн можна зняти лише 50 тис. грн.

Популярні новини зараз
Руслан Сенічкін висміяв росіян, які самі ж себе "демілітаризували": "Оператор ППО ввів власні координати" Черговий шедевр російської пропаганди: тепер вони кажуть, що ніби Київ хоче підняти мертвяків та залякують українців чумою Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене" "В очах біль і сум": не сказавши, а ні слова хворий Потап не розгубився - вийшов прямо до людей та зібрав 10 000 євро
Показати ще

Нагадаємо, народний депутат спрогнозував, чи буде курс 40 грн за долар. На що звернути увагу.

До слова, українці масово дістають заощаджені долари та євро: скільки валюти продали у квітні.

Раніше ми писали, що українська економіка втратить не менше 30% через війну: як це вплине на ціни та курс долара.