Українцям пояснили все про їхнє право на щорічну відпустку під час війни - які обмеження діють і скільки днів вони можуть відпочивати зараз.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВсі деталі
Зокрема, зазначається, що під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин, що установлені Законом № 2136-ІХ. При цьому його ч. 3 ст. 1 передбачає, що під час воєнного стану не застосовуються норми законодавства про працю у частині відносин, що врегульовані зазначеним Законом.
Додається, що відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону № 2136-ІХ у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні. Виходячи з цього, максимальна тривалість відпустки, на яку працівник має право в період дії воєнного стану, становить 24 дні.
У випадку, якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить понад 24 календарних дні, різниця днів відпустки не втрачається, а має бути надана після закінчення дії воєнного стану.
Додається, що протягом дії воєнного стану роботодавець звільнений від обов'язку надавати працівнику відпустки тривалістю більш ніж 24 дні, коли більша тривалість відпустки передбачена працівнику законодавством, колективним і трудовим договором.
Водночас підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і власним коштом можуть встановлювати додаткові у порівнянні з законодавством трудові й соціально-побутові пільги для працівників (згідно ст.9-1 КЗпП).
Раніше Знай писав, ПФУ зробив важливу заяву про виплату пенсій у травні: надходження грошей на рахунки доведеться почекати
Також ми писали, якщо пенсію неможливо доставити до місця проживання: детальна інструкція від ПФУ
Нагадаємо, в Україні спростили умови кредитування: хто може розраховувати на допомогу