Традиційно 14 квітня вшановують пам'ять преподобної Марії Єгипетської. До того ж у цей день відзначають бенгальський Новий рік та ще чимало визначних дат.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Який сьогодні день, 14 квітня
Бенгальський Новий рік це національне свято, що відзначається у багатьох штатах Індії та інших азіатських країнах і знаменує початок сонячного року. Бенгальський Новий рік ґрунтується на індуїстському сонячному календарі.
Церковне свято
14 квітня у православній церкві вшановується пам'ять преподобної Марії Єгипетської. Святій молилися про захист від пристріту і поганого слова. На той час у селян зазвичай закінчувалися запаси осіннього врожаю, натомість з'являлася молода зелень, кропива та щавель, з яких і готували їжу.
У католиків у 2022 році 14 квітня відзначається Великий або Страсний четвер. Цього дня згадується Таємна Вечеря та встановлення Святого Причастя.
14 квітня День янгола відзначають: Юхим, Іван, Макар, Марія, Сергій.
Народні прикмети
Наші предки вірили, що цього дня прокидається домовик. Якщо ви помітили, що вода широко розливається, то влітку луки будуть зелені. Якщо у цей день не видно зірок на Мар'ю, то до літа встановиться тепла погода.
Цікаві і важливі події 14 квітня
Цього дня у 1894 році відбулася перша публічна демонстрація кінопроектора Едісона, а у 1900 році у Парижі відкрилася найбільша у Європі міжнародна виставка.
14 квітня 1912 року британський трансатлантичний пароплав "Титанік" зіткнувся з айсбергом. Цього ж дня, але у 1981 році закінчився перший пілотований політ за програмою "Спейс Шаттл".
14 квітня у 1695 році народився італійський скрипковий майстер П'єтро Гварнері, а 1924 році – Марія Харченко, українська співачка та актриса театру.
Цього ж дня у 1945 році народився Річі Блекмор, британський рок-музикант, композитор, учасник гуртів Deep Purple, Rainbow.
Раніше Знай писав, день святого Іпатія Чудотворця - 13 квітня: головні прикмети і та сильний обряд на захист від нечистої сили
Також Знай повідомляв, перша чудотворна ікона Русі повертається в Україну, вивезли під час Другої світової війни: "Потужний символ перемоги"