У середу, 19 січня православні віруючі святкують Водохреща, і українцям розповіли, що прийнято робити в цей день, а що навпаки забороняється.

19 січня, православний світ відзначає велике свято Хрещення Господнього або Богоявлення. Саме в цей день Ісуса Христа охрестили в річці Йордан, а Бог послав білого голуба для того, щоб благословити сина Божого.

Водохреще - фото з Фейсбук
Водохреще - фото з Фейсбук

У цей день обов'язково необхідно відвідати церкву, помолитися, а також звернутися до Ісуса від чистого серця. У чисту скляну або пластиковий посуд необхідно набрати кілька літрів води, а також будь-яке джерело з цією рідиною вважається освяченим в цей день.

Свята вода має сильну енергетику і ще цілющі властивості. Вона повинна стояти біля ікони і використовуватися кожен день.

Популярні новини зараз
Валерій Жидков з "Квартал 95" виконав давню мрію харків'янки: "Поговорити наживо" Святослав Вакарчук розповів, від чого російська армія ніколи не відмиється: "Запам'ятайте цю букву z" Сергій Притула звернувся до українців з поганою новиною про ленд-ліз від США: "Пообіцяли дати..." Тарас Тополя після скандалу з Харковом намагався "загладити" ситуацію, але не вдалося
Показати ще

Церква, православні свята - фото ПЦУ
Церква, православні свята - фото ПЦУ

Якщо вода закінчується, то необхідно зробити нову порцію. Для цього потрібно набрати чисту воду і налити туди Святий. Весь обсяг стане освяченим, адже навіть крапля святої води може зарядити ціле море.

Занурення в ополонку не вважається обов'язковою процедурою. У цьому немає ніякого зв'язку з очищенням від гріха, а просто модний обряд на Хрещення. Краще замість цього сходити до церкви, помолитися і вибачитися за свої гріхи від чистого серця.

Хрещення Господнє
Хрещення Господнє

Є ще ряд традицій. Наприклад, господар вранці повинен в церкві помолитися і набрати святої води. Кожен член сім'ї повинен зробити по три ковтки, а потім окропити нею кожен кут в будинку, двір, худобу і домашніх улюбленців.

Є також молитви на цей день, наприклад:

Господи Ісусе Христе, Сину Божий Єдинородний, від Отця перед усіма віками народжений, Світло від Світла, від Пресвятої Діви Марії нетлінне втілений і в цей світ на порятунок наш що прийшов!

Ти бо не стерпів бачити від диявола борошна роду людського і в світлий день Богоявлення Твого прийшов на Йордан до грішників і мітарів хреститися від Іоанна, безгрішний, так наповнилася всяка правда і так взявши у водах Йорданських гріхи всього світу.

Хай тішиться Ніні небо і земля і світ весь грає; річки плещуть; озера, безодні і моря Ти освятив Божественним хрещенням.

Уподоб нас спраглих за голосом Твого прийти до Тебе, так черпати воду благодаті Твоєї і відпущення гріхів наших і так, що відкинули нечестя і мирські похоті; цнотливо і невинно, і праведно, і побожно прожити в нинішньому віці, очікуючи явлення слави Твоєї, великого Бога і Спаса нашого, та не від справ наших врятуєш нас, але по Твоїй милості і по оновленню Святого Духа Твого, благодаттю якого ми оправдані, будемо спадкоємцями вічного життя у царстві Твоїм.

І дай же нам з усіма святими прославити всесвяте Ім'я Твоє з Отцем і з Пресвятим, і Благим, і животворящим твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Хрещення, ополонка - фото з Фейсбук
Хрещення, ополонка - фото з Фейсбук

Нагадаємо, що погода 19 січня поставить на паузу сувору зимушку: але, без мінуса за вікном не обійшлося

Раніше повідомлялося, що Хрещення 2022: Як правильно пірнати в крижану воду, щоб не нарватися на неприємні наслідки

Також, керуючий справами УПЦ розповів про духовний сенс свята Богоявлення. Хрещення Господнє-це день, коли Ісус Христос вийшов на громадську проповідь Євангелія.