Верховна Рада України підтримала зміни до деяких законів України, стосовно тютюну - продажу міцних і ароматизованих сигарет.

Міцними вважаються ті, рівень викидів нікотину, смоли, дигідрогену вуглецю в димі яких перевищує 1 мг (в кожній сигареті) і 10 мг, відповідно. Ароматизовані - ті, що вміщають фруктові добавки, а також цукерки, ментол та інше. "За" проголосували 317 народних депутатів України.

Сигарета, скріншот: Youtube
Сигарета, скріншот: Youtube

Крім цього, забороняється і продаж ароматизованих смакових електронних сигарет, рідин і заправних контейнерів. Всі упаковки повинні включати список інгредієнтів, вміст нікотину, а також дозу при одноразовому використанні.

"Забороняється виробництво (крім виробництва для експорту), оптова та роздрібна торгівля та імпорт для реалізації на території України сигарет, в яких рівні викидів нікотину, смоли та монооксиду вуглецю в димі однієї сигарети перевищують: нікотину - 1 мг, смоли - 10 мг, монооксиду вуглецю – 10 мг; тютюнових виробів, одинична пачка яких не відповідає вимогам, визначеним статтею 12 цього Закону, та/або тютюнових виробів, на одиничній упаковці яких відсутні визначені законодавством медичні попередження", - йдеться в тексті законопроекту.

Популярні новини зараз
Більше не "золота" крупа: в Україні стрімко падають ціни на гречку У Китаї визнали незалежність Брянської народної республіки: "А Москва тепер бомбить за це" Зірка "Папіка" Дар'я Петрожицька обурила українців кадрами відпочинку за кордоном: "Не час хвалитися" Чому не можна залишати зарядне в розетці без телефону: українці ризикують щодня
Показати ще

Законопроект, скріншот: w1.c1.rada.gov.ua
Законопроект, скріншот: w1.c1.rada.gov.ua

Законопроект, скріншот: w1.c1.rada.gov.ua
Законопроект, скріншот: w1.c1.rada.gov.ua

Також заборонена реклама, спонсорство та продаж електронних сигарет, тютюну, пристроїв для куріння тим, хто не досяг 21 року. На пачках сигарет 65% площі займатиме інформація про шкоду куріння.

Законопроект, скріншот: w1.c1.rada.gov.ua
Законопроект, скріншот: w1.c1.rada.gov.ua

Нагадаємо, українцям вимагають заборонити куріння не тільки в громадських місцях, але і у себе вдома: подиміти на балконі не вийде?

Як повідомляв "Знай.ua", "Пробіл у знаннях": вчений висловив суворе попередження курцям вейпа

Знай.ua писав, кинути палити, роздати борги і перевірити машину: що потрібно обов'язково встигнути до Нового року