Цього місяця у правилах дорожнього руху з'явився новий знак – платна дорога. А якщо є знак, має з'явитися й дорога. І це не ноу-хау, платні дороги – дуже популярна річ у ЄС.

Ця ініціатива давно гуляє високими кабінетами, та як це реально в Україні? На яких умовах і як це працює у Польщі, розповіли «Факти ICTV».

На дорозі від українського кордону до Кракова – понад 200 кілометрів, жодної ямки чи нерівності. Далі – на дорозі портали зі шлагбаумами, за проїзд 60 км беруть 24 злотих – понад 150 гривень. Обмежень на швидкість немає – можна вільно їхати 130км/год. Шлях до Берліна обійдеться в 600 гривень. Дорога не пролягає через населені пункти, на неї ніхто не вибіжить, а для тварин є спеціальні місточки.

Українські далекобійники кажуть, що такі дороги обладнані всіма зручностями. Більшість поляків не проти заплатити, щоб уникнути корків та доїхати швидше.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Розрахуватися можна і готівкою, і онлайн. Оплата може йти автоматично, через супутник.

В Україні траса Київ-Одеса буде коштувати щонайменше 1000 гривень, каже Володимир Омелян, екс-міністр Інфраструктури України.

«Це не просто ви дали 5 грн і проїхалися всією Україною. Це від декількох до декількох десятків гривень за кілометр», - впевнений він.

Рентабельну і привабливу для інвесторів дорогу вже знайшли – це траса Львів-Краківець і Броди-Рівне. Це 260 км нової дороги, яка пролягатиме паралельно існуючій, але поки що це лише плани.

Платні дороги
Платні дороги

У коментарях українці не приховують обурення.

«А чому ви розповідаєте людям лише про Польщу. В інших країнах ЄС оплату можна робити на 10 днів, на 1 місяць, квартал, на рік. Оплата на рік найвигідніша – заплатив менше і користуєшся без проблем. Як приклад у Словаччині автомобіль до 3,5 т: на 1 рік = 50 євро, на 30 днів = 14 євро, на 10 днів = 10 євро (в тому числі ПДВ). Автобани без турнікетів, камери фіксують автомашини і якщо немає оплати приходить штраф. У Німеччині всі дороги безкоштовні, також у Данії та Швеції – безкоштовні», «Стоп-стоп-стоп, у нас і так ВСІ платні дороги, чому ви не скали, що ми платимо 12.63 грн з літра бензина на дороги?», - пишуть люди.

Нагадаємо, "Проїде в будь-яких умовах": киянин створив унікальний всюдихід, за основу взято БРДМ-2 1988 року.

Як повідомляв "Знай.ua", штрафи 17 тисяч гривень: оприлюднено нові правила та покарання за нетверезе водіння

Знай.ua писав, 1500 гривень за паркування у дворах Києва: чи будуть платними стоянки для водіїв