"Пенсійний Кур’єр" у своєму facebook у рубриці "Запитання-Відповіді" публікує чергове питання, яке турбує його читачів. Сьогодні допис стосується призначення пенсії у разі втрати годувальника.
Жінка, яка народилася у квітні 1949 року та проживала з батьками питає, чи має вона право перейти зі своєї пенсії на пенсію, яка надається у разі втрати годувальника. В шлюбі жінка не перебувала, дітей вона не має. З 1990 року вона з батьком лишилися удвох, адже мати померла. Зазначає, що батько інвалід війни першої групи, 12 років був прикутий до ліжка, цього року він помер.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
У роз’яснені, яке надається зазначається, що:
- Відповідно до статті 29 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії в разі втрати годувальника сім’ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, призначаються, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше трьох місяців після звільнення зі служби чи пізніше цього строку.
Також у дописі йдеться про те, що згідно статті 30 Закону 2262 у разі втрати годувальника на пенсію мають право непрацездатні члени сімей: померлих, загиблих, таких що зникли безвісти, військовослужбовців тощо.
Важливий момент: непрацездатними членами сім’ї можна вважати осіб з інвалідністю, яка була отримана до досягнення 18 рокі, або неповнолітні діти.
Зазначається, що жінка зможе отримати право на переведення пенсії за віком на пенсію в разі втрати годувальника у випадку, якщо будуть надані документи про визнання її особою з інвалідністю до 18 років.
Знай.ua нагадує: Скорочений графік і період карантину: українцям пояснили, як розраховують пенсії працівникам на шкідливому виробництві
Як раніше повідомляв Знай.ua: Мінус 300 тисяч щороку: що губить українців, окрім китайського вірусу
Також Знай.ua писав: 80-річний пенсіонер закрив шахрайку в туалеті: "Забризкала в очі сльозогінний газ та вдарила пляшкою по голові"