Для всіх пішоходів і навіть водіїв, які відчувають відповідальність за безпеку і збереження всіх учасників дорожнього руху, з'явилися важливі новини. Тепер ситуація набирає дуже серйозних обертів. Українські правоохоронці винагороджуватимуть свідків порушень ПДР безпосередньо в матеріальній формі.

Про це стало відомо завдяки інформації в законопроєкт №5798, який вже зареєстровано в українському парламенті.

Так, згідно з документом, очевидець отримає 10% від сплаченого порушником штрафу за надіслане відео або фото з підтвердженням незаконної дії водія.

Порушення ПДР, скріншот: YouTube
Порушення ПДР, скріншот: YouTube

Нововведення планують поширити тільки на деякі види порушень ПДР:

Популярні новини зараз
Нові виплати по 2200 гривень: кого це стосується та як отримати Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче Дженна Ортега отримала роль Венздей за 10 хвилин у Zoom, Тім Бертон був рішучим: "Посміхаєтеся і киваєте" Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

- проїзд на червоне світло;

- перетин суцільної роздільної лінії;

- парковка на місцях для інвалідів;

- порушення правил перетину залізничного переїзду та перехрестя;

Автори документа кажуть - такі норми давно існують в західних країнах і довели свою ефективність. Якщо законопроєкт буде підтримано народними депутатами, відео з порушенням розглядатиме поліція.

Порушення ПДР, скріншот: YouTube
Порушення ПДР, скріншот: YouTube

Для зйомки громадянам потрібно буде застосовувати спеціальні програмні засоби, які ідентифікуватимуть користувача через додаток "Дія".

Важливо також зазначити той факт, що всім громадянам гарантують повну конфіденційність. Але за підробку фото або відеоматеріалів загрожуватиме кримінальна відповідальність.

Раніше повідомляли, іржавий душ і бита плитка: українка налякала туалетом у дитячій лікарні Харкова.

Як повідомляв Знай.uа, у Харкові покарали матір, яка напилася і впустила дочку: копи показали, в якій антисанітарії жила дівчинка.

Знай.uа писав, ведуча 1+1 Лідія Таран розповіла, як звичайні українці рятували її після ДТП: "Добрі люди передавали вогнегасники по рядах".