Православні українці в понеділок, 8 листопада, відзначають день пам'яті святого Дмитра Солунського. Він упав мученицькою смертю за християнську віру. А ще в народі цей день називають просто - Дмитрієв день.

Про це стало відомо завдяки інформації з православного календаря.

Cвятий Великомученик Димитрій, фото: Facebook
Cвятий Великомученик Димитрій, фото: Facebook

У цей день іменини відзначають: Антон, Афанасій, Василь, Дмитро, Йосафе, Лупп, Митродор, Феофіл. У народі тільки до Дмитрієвого дня засилали сватів. Вважалося: "До Дмитра дівка Добра, а після Дмитра не буде такою".

Дмитро Солунський, також відомий у православному світі, як Мироточець, – християнський святий-великомученик з грецького міста Солунь (Фессалоніки), якого через його віру в Христа римляни пронизали списами. При Святому рівноапостольному Костянтині над могилою святого Дмитра було споруджено церкву.

Популярні новини зараз
Добре, що зима закінчується: багато українців відчують подорожчання газу Ціни не рекордні, але продовжують зростати: кіло картоплі у лютому обійдеться українцям дорожче Платити доведеться більше, але не всім: для кого тариф на доставку газу може суттєво зрости П'яний мобік із "ДНР" показав, за що він бореться з українцями насправді: "Це брат солямба"
Показати ще

Церква - фото ПЦУ
Церква - фото ПЦУ

Традиційно на Дмитрієв день ворожать по гостям, якщо першим в цей день в будинок зайде людина заможна і добра, то і рік буде прибутковим і багатим на хороші події.

У цей день йшли на кладовища і розкидали там хлібні крихти. Вважалося, що покійні в цей день прилітають на землю в образі птахів. При цьому хліб або зерно повинні були бути хорошими, а не зіпсованими.

У цей день не можна було виснажувати себе важкою роботою. Вважалося, що навіть найпростіше завдання може позбавити людину в цей день останніх сил і той впаде "як мертвий". Не можна було малювати незнайомі знаки, давати в борг, а деякі слов'яни 8 листопада не прали і не милися самі.

Після настання темряви за стіл вже не сідали. Також 8 листопада не виходили на вулицю в легкому одязі, що називається не по сезону. Правильним в цей день вважалося багате частування на столі. Також хорошим знаком в цей день було пригостити когось пивом або відпити його у своїх близьких друзів.

Найкращі привітання з іменинами у віршах на Дмитрієв день:

Поздоровлення у віршах на Дмитрів день, скріншот: facedobra
Привітання у віршах на Дмитрів день, скріншот: facedobra

Поздоровлення у віршах на Дмитрів день, скріншот: facedobra
Привітання у віршах на Дмитрів день, скріншот: facedobra

Поздоровлення у віршах на Дмитрів день, скріншот: facedobra
Привітання у віршах на Дмитрів день, скріншот: facedobra

Раніше повідомляли, Святої Параскеви Сербської: гадаємо на квітах і грязі, молимося за достаток і передбачаємо урожай по зірках.

Як повідомляв Знай.uа, на Покрову під храмом побилися прихильники УПЦ і ПЦУ: хто і чому почав бійку.

Знай.uа писав, священик пояснив, чи можна хрестити дітей з іменами, яких немає у святцях УПЦ.