В Україні підвищили прожитковий мінімум, тому з 2022 року відповідно до цього зростуть фіксовані суми аліментів для батьків, які проживають поза родиною.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

Згідно зі статистикою, наразі понад 17% дітей в Україні живуть у неповних сім'ях – це майже 700 тисяч. Щоб допомогти фінансово матері або батькові, які самостійно виховують дитину, законом передбачені аліменти.

Розмір цих виплат залежить від встановленого державою прожиткового мінімуму - вони не можуть бути менше 50% від прожиткового мінімуму. Окрім того, на розмір аліментів впливає і вік дитини - адже у процесі дорослішання потреби малюка ростуть.

Розмір аліментів у 2022 році

Прожитковий мінімум підвищать вже з 1 грудня 2021 року до 2 393 грн, тому разом з ним зросте і сума аліментів. Тому вже дуже скоро батьки, які самотужки виховують дитину, отримають на дітей до 6 років мінімум у 1 050 гривень, а від 6 до 18 років – 1 309 гривень.

Популярні новини зараз
Валерій Залужний показав свого справжнього друга: "Гідно пройшли наші військові шляхи" Як в Україні збільшити пенсію: всім, хто працював до 2000 року, розповіли важливий аспект Ціни на цибулю встановили історичний рекорд: у середньому в 4 рази дорожче, ніж минулого року Доведеться давитися цикорієм? Українські супермаркети підняли ціни на каву, стосується кожної марки
Показати ще

Юристи нагадують, що розмір аліментів також залежить від доходу батька або матері, які сплачують виплати. Закон встановлює не тільки мінімальний розмір аліментів, а й максимальний - 10 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

Аліменти після 18 років

Якщо дитина після 18 років продовжує навчання, то батько або мати, які не проживають з ним, повинні продовжувати платити аліменти, поки триває навчання, але не довше, ніж до досягнення 23-річного віку.

Нагадаємо, українка залишилася без пенсії, незважаючи на шкідливу професію - "Продовжуйте працювати". Жінка 10 років гарувала у психінтернаті медсестрою заради подвійного стажу, а їй відмовили у пенсії

Раніше Знай писав, що пенсіонерів у 2022 прирекли на бідність: Кабмін зібрався урізати мінімалку. У 2022 році розмір пенсій в Україні не досягне навіть межі бідності.

Також Знай повідомляв, трудовий стаж 35 років і пенсія 3000 гривень: у Мінсоцполітики визначили, кому підвищать виплати з 2022 року.