Були "урізані" імена відомих діячів: Ліна Костенко, гетьман Іван Мазепа і поета-діяча українського руху опору "шістдесятництва" Іван Світличний
Остання новина МОН про результати конкурсу на посаду керівника однієї з важливих структур Міністерства викликала справжній "вибух" серед українців. Очолити Директорат дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти може соратник одіозного ексміністра Дмитра Табачника – Олег Єресько. Період його роботи у "кріслі" директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН, звідки чиновника звільнили у 2014 році після подій Євромайдану, відзначився низкою скандалів – від "вирізання" культових всесвітньо відомих фактів з підручників Історії України до "спотворення" програм ЗНО. Ця новина миттєво здійняла шалену хвилю обурень – як у суспільстві, так і серед парламентарів. Деталі з'ясовували Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Гальмування реформ і "спотворення" підручників: нардепи попередили про низку загроз
Про "брутальне" втручання Олега Єреська, який одночасно очолював Конкурсну комісію з відбору підручників за часів Уряду Азарова, у програму ЗНО неодноразово заявляли депутати ВРУ VII скликання – додаючи, що сам він сповнений "хворобливою ненавистю до українців".
Та, схоже, розбіжності і наростання конфлікту між представниками Парламенту і "освітнім" Міністерством можуть виникнути знову. Свою чітку позицію щодо нинішніх подій вже висловили у профільному Комітеті Верховної Ради.
"Це дуже важливий Директорат в Міністерстві освіти і науки, оскільки він охоплює усю дошкільну, шкільну, позашкільну та інклюзивну освіту. Очевидно, що це призначення принесе гальмування важливих освітніх реформ – Олег Єресько як раз відомий своїм нівелюванням реформ середньої освіти. Під загрозою опиниться і такий надважливий напрямок, як якість ЗНО", - повідомляє Знай.ua секретар Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.
Як підкреслює нардеп, працюючи за часів Табачника, він "урізав" програми ЗНО з історії України, прибрав поняття "національна ідея" та згадки про історичні постаті, які боролися за незалежність України.
"Серед інших його "заслуг": нашвидкуруч зліплені шкільні програми, скандал з неякісними шкільними підручниками, положення про конкурс підручників, яке відкрило купу можливостей для нечесної конкуренції. Чи повинна така людина працювати на керівній посаді в Міністерстві? Моя позиція категорична – ні. Але зважаючи на те, що чинний міністр освіти є людиною Табачника, таких призначень варто було очікувати", - наголошує Наталія Піпа.
Серед яскравих прикладів – "зникнення" не лише видатних діячів, а й надважливих історичних подій. Зокрема:
- У розділі про Українські землі ХVІ-ХVІІІ ст. зі списку головних "випав" перебіг подій національно-визвольної боротьби гетьмана Івана Мазепи.
- У розділі "Україна в боротьбі за збереження державної незалежності (1918–1920 рр.)" були "викреслені" Дмитро Вітовський – полковник Легіону Українських Січових Стрільців, а також генерал-хорунжого армії УНР Юрія Тютюнника.
- У розділі 28 не стало цілої низки відомих особистостей. Серед них: Костенко, Сверстюк, Лук’яненко, Дзюба, Світличний і Горська – а їхні місце зайняли Борис Патон, Валентин Глушко і Олег Антонов.
"Корупційна" перевірка і шквал протестів: "Не допустити!"
Проте, говорити про 100%-ве офіційне призначення скандально відомого Олега Єреська на посаду Гендиректора директорату ще зарано.
"Загальна процедура, врегульована Положенням про конкурс, передбачає ще один не менш важливий "тест-драйв" для його переможця.
"Рішення про призначення приймається після проведення співбесіди з кандидатом та підписання з ним контракту про проходження державної служби (у разі укладання). Положення про конкурс передбачає, що співбесіда – це частиною конкурсу. Другою невід'ємною ще має бути спецперевірка, передбачена законодавством у сфері запобігання корупції", - розповідає Знай.ua народний депутат України Наталія Піпа.
Вона передбачає детальне "сканування" за низкою критеріїв:
-на відсутність кримінального минулого, корупції, судимості;
-перевірку декларації;
-чи не перебуває на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров’я;
-перевірка диплома про освіту та ін.
А це означає, що до винесення вирішального "так" чи "ні" у питанні призначення Олега Єреська залишається ще близько 1 місяця.
"Ця спецперевірка може тривати до 25 календарних днів – тобто, це може бути як 3 дні, так і 25. Ми вже готуємося до того, що захищати якість освіти буде значно важче – але ми однозначно будемо відстоювати освітні реформи. Адже ми, навпаки, боремося за кожну з них та працюємо над тим, щоб якісні реформи були повністю впроваджені і ефективно працювали", - підкреслює секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.
Остаточне рішення щодо кандидата приймається не пізніше 5 календарних днів з дня надходження результатів даної перевірки.
Тим часом, шквал протестів серед українців зростає шаленими темпами.
"Це жах, не можна цього перевертня допустити до керівництва департаментом, та й, взагалі, в Міністерстві освіти працювати!", - обурюється автор одного з коментарів Бек Дара.
А вирішальною "крапкою" у цьому питанні стане Наказ міністра освіти і науки. Адже ст. 31 Закону України про державну службу передбачає, що остаточне рішення має виносити саме керівник відповідної держслужби.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua писав, що скандальну Галину Третьякову за хамство можуть позбавити депутатського мандату.