Перша леді України Олена Зеленська зараз активно займається питанням безбар’єрності в Україні. Під час третього засідання Ради безбар’єрності Міністерства презентували проміжні результати пілотних проєктів, спрямованих на реалізацію безбар’єрного простору в нашій державі.

На своїй сторінці у соціальній мережі Instagram Олена Зеленська розповіла, які ж зміни чекають на українців. Зокрема, у Міністерстві розвитку громад та територій зазначили, що здійснюють контроль громадських будівель на безбар’єрність. На сьогодні з 33 000 будівель доступними визнано близько 10%, частково безбар’єрними – лише 33%. Тому вони працюють над удосконаленням будівельних норм з врахування вимог безбар’єрності.

Скріншот допису Олени Зеленської
Скріншот допису Олени Зеленської

У Міністерстві освіти і науки зараз працюють над реалізацією проєкту "Шкільна освіта для всіх", у межах якого навчатимуть дітей, котрі тривалий час перебувають у лікарнях. Також Міністерство наразі впроваджує інноваційні підходи, що сприятимуть ширшому доступу до інклюзивної освіти.
У Міністерстві цифрової трансформації зазначили, що до кінця року 3000 сіл уперше будуть підключені до максимально швидкісного інтернету, сьогодні вже 200 з них користуються цією послугою. До того ж у 400 сільських лікарнях і школах з'явився безкоштовний відкритий Wi-Fi.
За словами Олени Зеленської, Міністерство охорони здоров’я зараз працює над універсальним доступом до медичних послуг – на сайті Міністерства вже є доступ до інформації для осіб з порушеннями зору та слуху. До того ж у 3245 лікарнях облаштували пандуси, спеціальні ліфти та підйомники.

Олена Зеленська, фото з Instagram
Олена Зеленська, фото з Instagram

А Міністерство інфраструктури запускає проєкти щодо безбар’єрного простору на ключових об’єктах інфраструктури – в аеропорту "Бориспіль", на Центральному залізничному вокзалі Києва та автовокзалі "Укрпас".

"Темп змін хороший, і я сподіваюся, таким він буде й надалі. Дякую за зусилля кожному міністерству, а також представникам громадянського суспільства, які долучаються до розробки регіональних планів дій з реалізації стратегії безбар’єрності по всій країні. Важливо, щоб результати цих зусиль були не в табличках зі звітами, а в нашому з вами житті", - зауважила Олена Зеленська.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 2-8 жовтня для всіх знаків Зодіаку: влада Риб, вибір Стрільців та перешкоди Дів Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів У YASNO зробили термінову заяву щодо лічильників: що потрібно зробити споживачам Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Нагадаємо, Олена Зеленська заговорила про рівні права для людей, до чого потрібно прагнути вже зараз: "Не про почуття жалю"

Раніше Знай писав, що Олена Зеленська виявила за кордоном 140-річну святиню з українським серцем:"Не може не вражати".

Також Знай повідомляв, що Володимир Зеленський з дружиною "провідали" Тараса Шевченка: "Священне місце для кожного українця"