Перша леді України Олена Зеленська зараз активно займається питанням безбар’єрності в Україні. Під час третього засідання Ради безбар’єрності Міністерства презентували проміжні результати пілотних проєктів, спрямованих на реалізацію безбар’єрного простору в нашій державі.

На своїй сторінці у соціальній мережі Instagram Олена Зеленська розповіла, які ж зміни чекають на українців. Зокрема, у Міністерстві розвитку громад та територій зазначили, що здійснюють контроль громадських будівель на безбар’єрність. На сьогодні з 33 000 будівель доступними визнано близько 10%, частково безбар’єрними – лише 33%. Тому вони працюють над удосконаленням будівельних норм з врахування вимог безбар’єрності.

Скріншот допису Олени Зеленської
Скріншот допису Олени Зеленської

У Міністерстві освіти і науки зараз працюють над реалізацією проєкту "Шкільна освіта для всіх", у межах якого навчатимуть дітей, котрі тривалий час перебувають у лікарнях. Також Міністерство наразі впроваджує інноваційні підходи, що сприятимуть ширшому доступу до інклюзивної освіти.
У Міністерстві цифрової трансформації зазначили, що до кінця року 3000 сіл уперше будуть підключені до максимально швидкісного інтернету, сьогодні вже 200 з них користуються цією послугою. До того ж у 400 сільських лікарнях і школах з'явився безкоштовний відкритий Wi-Fi.
За словами Олени Зеленської, Міністерство охорони здоров’я зараз працює над універсальним доступом до медичних послуг – на сайті Міністерства вже є доступ до інформації для осіб з порушеннями зору та слуху. До того ж у 3245 лікарнях облаштували пандуси, спеціальні ліфти та підйомники.

Олена Зеленська, фото з Instagram
Олена Зеленська, фото з Instagram

А Міністерство інфраструктури запускає проєкти щодо безбар’єрного простору на ключових об’єктах інфраструктури – в аеропорту "Бориспіль", на Центральному залізничному вокзалі Києва та автовокзалі "Укрпас".

"Темп змін хороший, і я сподіваюся, таким він буде й надалі. Дякую за зусилля кожному міністерству, а також представникам громадянського суспільства, які долучаються до розробки регіональних планів дій з реалізації стратегії безбар’єрності по всій країні. Важливо, щоб результати цих зусиль були не в табличках зі звітами, а в нашому з вами житті", - зауважила Олена Зеленська.

Популярні новини зараз

Леді Гага вперше показала себе без макіяжу: "Страшно..."

7 днів вихідних для тисяч українців – від Кабміну вимагають офіційно затвердити новий робочий графік 

Міст, який будують довше, ніж метро на Виноградар і Троєщину: в Україні з'явиться "дорожній гігант"

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, чого хотіла найбільше за все, Олександр Еллерт до цього не додумався

Показати ще

Нагадаємо, Олена Зеленська заговорила про рівні права для людей, до чого потрібно прагнути вже зараз: "Не про почуття жалю"

Раніше Знай писав, що Олена Зеленська виявила за кордоном 140-річну святиню з українським серцем:"Не може не вражати".

Також Знай повідомляв, що Володимир Зеленський з дружиною "провідали" Тараса Шевченка: "Священне місце для кожного українця"