Українцям розповіли про накопичувальні пенсійні рахунки. Чи можливо за рахунок збільшити розмір пенсії, фахівці відповіли на поширене питання.

Про це порталу НВ розповів президент "Української організації захисту споживчих послуг" Олег Тітамир. Які існують ризики запуску.

Пенсіонери, фото: кадр з відео
Пенсіонери, фото: кадр з відео

На першому етапі все буде реалізовано за рахунок держави, і в Кабінеті міністрів зараз розробляють механізм, при якому внески від роботодавців у розмірі 1% без зростання навантаження.

Зараз Пенсійний фонд знаходиться в стані фінансового дефіциту, який на цей рік становить понад сім мільярдів гривень. Установа хронічно дотаційна, уряду доводиться компенсувати ці кошти з державного бюджету, який також має граничний дефіцит у 247 млрд грн. Українці дотують ці підприємства з ЄСВ, а також частини податків.

Популярні новини зараз

Донька Ніни Матвієнко Тоня розкрила правду про розлучення матері після 40 років подружнього життя: "Втомилися, хочуть самі пожити"

Роман Свечкоренко розкрив таємницю творців "Холостячки": не підпускали до Злати Огнєвіч до фіналу і приховали розлучення

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Фіналіст шоу "Холостячка" Олексій Тригубенко забув Ксенію Мішину заради нової маленької: "Коли вона приїхала..."

Показати ще

Пенсіонер. Фото: Мінфін.
Пенсіонер. Фото: Мінфін.
Пенсіонер. Фото: Мінфін.

На даний момент планується ввести систему пенсійного накопичення другого рівня. Тобто, із зарплати людини будуть добровільно вичитувати 1% плюс 1% «стимулюючого внеску» від держави, а також відбудеться перерозподіл 1% єдиного соціального внеску.

Отримані 2% будуть накопичувати на особистих рахунках майбутніх пенсіонерів у Державному фонді другого пенсійного рівня, аж до досягнення ними пенсійного віку.

Пенсіонери, кадр з відео
Пенсіонери, кадр з відео

Для того, щоб реформа стала успішною, потрібно зменшити приблизно на півтора рази навантаження зарплатних фондів. Необхідно забезпечити гарантію пенсійних накопичень другого рівня, створивши державну страхову установу за аналогією з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Пенсіонери, скріншот з відео
Пенсіонери, скріншот з відео