Поки українці переходили зі звичайних лікарняних на е-лікарняні його механізми постійно удосконалювалися. Тепер система здатна вирахувати безліч нюансів і окремих випадків. Зокрема, коли одній застрахованій особі створюються різні медичні висновки, періоди непрацездатності в яких перетинаються.


Про це розповіли у фонді соціального страхування України.

Період непрацездатності працівника визначається в медичному висновку та відображається в е-лікарняному. Бувають випадки, коли до електронної системи охорони здоров’я надходить інший медичний висновок, і періоди непрацездатності перетинаються. У такому випадку тривалість першого е-лікарняного може бути скорочена.

Е-лікарняний, скріншот: YouTube
Е-лікарняний, скріншот: YouTube


Є три найчастіші причини скорочення періоду непрацездатності:

1 Коли новий медвисновок створено в межах одного випадку непрацездатності.
У такому випадку на підставі нового медичного висновку створюється продовжений е-лікарняний. Якщо періоди перетинаються, первинний е-лікарняний переривається на даті, що передує створенню наступного лікарняного.

2 Коли новий медвисновок не пов’язаний із попереднім, але засвідчує непрацездатність в межах тієї ж категорії.
Це випадок дуже схожий на перший, однак замість подовженого лікарняного сформується первинний, з іншого страхового випадку. Це можу відбуватися в разі отримання травми у період лікування застуди.

Е-лікарняний, скріншот: YouTube
Е-лікарняний, скріншот: YouTube


3 Коли новий медичний висновок засвідчує початок іншого страхового випадку з іншої категорії причин непрацездатності.
Якщо під час перебування на лікарняному, наприклад по самоізоляції від COVID-19, працівнику відкриють лікарняний у зв’язку з хворобою, то такий лікарняний буде скорочено.

Як повідомляв Знай, е-лікарняний в Україні: як зміняться виплати та оформлення з 1 вересня.

Знай писав, українцям пояснили, як отримати пенсію, сидячи на дивані: про кілометрові черги можна забути

Популярні новини зараз
Окупанти у паніці на Запорізькому напрямку, ЗСУ вже готуються до прориву: що відбувається До 50 гривень за куб газу: експерт розповів, якими можуть бути нові тарифи на комунальні послуги "Київстар" підвищує тарифи з 1 жовтня: хто з абонентів платитиме більше та за що Збирала гроші на дрон, а живе в будинку за 55 мільйонів: колишню дружину олігарха Ярославського помітили в Лондоні
Показати ще