Поки українці переходили зі звичайних лікарняних на е-лікарняні його механізми постійно удосконалювалися. Тепер система здатна вирахувати безліч нюансів і окремих випадків. Зокрема, коли одній застрахованій особі створюються різні медичні висновки, періоди непрацездатності в яких перетинаються.


Про це розповіли у фонді соціального страхування України.

Період непрацездатності працівника визначається в медичному висновку та відображається в е-лікарняному. Бувають випадки, коли до електронної системи охорони здоров’я надходить інший медичний висновок, і періоди непрацездатності перетинаються. У такому випадку тривалість першого е-лікарняного може бути скорочена.

Е-лікарняний, скріншот: YouTube
Е-лікарняний, скріншот: YouTube


Є три найчастіші причини скорочення періоду непрацездатності:

1 Коли новий медвисновок створено в межах одного випадку непрацездатності.
У такому випадку на підставі нового медичного висновку створюється продовжений е-лікарняний. Якщо періоди перетинаються, первинний е-лікарняний переривається на даті, що передує створенню наступного лікарняного.

2 Коли новий медвисновок не пов’язаний із попереднім, але засвідчує непрацездатність в межах тієї ж категорії.
Це випадок дуже схожий на перший, однак замість подовженого лікарняного сформується первинний, з іншого страхового випадку. Це можу відбуватися в разі отримання травми у період лікування застуди.

Е-лікарняний, скріншот: YouTube
Е-лікарняний, скріншот: YouTube


3 Коли новий медичний висновок засвідчує початок іншого страхового випадку з іншої категорії причин непрацездатності.
Якщо під час перебування на лікарняному, наприклад по самоізоляції від COVID-19, працівнику відкриють лікарняний у зв’язку з хворобою, то такий лікарняний буде скорочено.

Як повідомляв Знай, е-лікарняний в Україні: як зміняться виплати та оформлення з 1 вересня.

Знай писав, українцям пояснили, як отримати пенсію, сидячи на дивані: про кілометрові черги можна забути

Популярні новини зараз
Своїх не кидаємо? Путін планує віддати всю Луганщину, щоб захистити важливі для себе місця - ISW Головне за ніч 2 жовтня: "мобіки" путіна самознищилися, Тарас Цимбалюк на таблетках, а на Новий рік "Олів'є" не буде На Новий рік без "Олів'є": ціни на курячі яйця злетіли до небес, тепер тільки буряки з часником Чому Писаренко і Нікішин з "Дизель Студіо" поїхали розважати росіян, Танкович все пояснив: "Дуже банально, потрібно..."
Показати ще