"Український клуб аграрного бізнесу"повідомляє, що в Україні не очікується будь-якого зниження роздрібних цін на соняшникову олію.

Експерти заявляють, що вартість не впаде навіть незважаючи на хороший урожай соняшнику. Там зазначають, що зараз збільшується попит на рослинну олію, адже зменшується кількість пропозицій інших видів олій, включаючи соєву, ріпакову та інші, на світовому ринку.

соняшникова олія ТМ "Олейна"
соняшникова олія ТМ "Олейна"

"Для багатьох країн-імпортерів ці масла взаємозамінні. Цей фактор навіть при рекордному врожаї соняшнику в Україні не призведе до значного зниження цін на соняшникову олію, оскільки більше 90 відсотків йде на експорт", - додали експерти.

А ось аналітик Світлана Литвин зазначає, що ціна залишиться в межах 63-65 гривень за літр, з незначним відхиленням. Тому значних змін чекати не потрібно.

Популярні новини зараз
Зірка "Дизель шоу" Єгор Крутоголов передав ЗСУ корисний презент для відплати окупантам: "До перемоги" Голова розвідки Буданов назвав дату входу ЗСУ до Криму, війна добігає кінця: "Виходимо на адмінкордони 1991 року" На українських АЗС піднялися ціни на бензин: яка ситуація з іншими видами палива У "Дизель-шоу" показали, як вразили українські дідусі: ледь човгає, а біжить за зброєю
Показати ще

Скрін, відео YouTube масло
Скрін, відео YouTube масло

Олександр Хмелевський - кандидат економічних наук - бачить у незмінності ціни на соняшникову олію проблему в тарівах на електроенергію.

"В Україні зараз дорожчають енергоносії, які використовуються для виробництва і транспортування масла. Це збільшує собівартість продукції", - додав він.

Ціни на олію, кадр з відео
Ціни на олію, кадр з відео

Нагадаємо, яйця по 36 гривень, гречка - від 60: як зміняться ціни на продукти до Нового року, огляд ринків

Як повідомляв "Знай.ua", від 6.99 грн до 11.9 грн: скільки українцям доведеться викласти за кілограм картоплі

Знай.ua писав, в Україні подорожчає м'ясо слідом за комуналкою, цигарками та алкоголем