Як пройшло голосування?

Після відсторонення з посади очільника Парламенту Дмитра Разумкова, що відбулося 7 жовтня, це крісло пустувало недовго. Процес обирання нового Голови ВРУ розтягнувся на 2 дні, та все ж рішення було прийняте. Як проходило голосування та хто ще претендував на цю посаду, дізнавалися Знай.ua.

Руслан Стефанчук - фото ВРУ
Руслан Стефанчук - фото ВРУ

Супероплески і відвід кандидатів

Кандидатуру Руслана Стефанчука, який більше 2 років займав посаду першого заступника Голови Верховної Ради України, висунули представники фракції "Слуга Народу".

Руслан Стефанчук - скріншот
Руслан Стефанчук - скріншот

Окрім нього, розглядалася і низка інших потенційних кандидатів. Від "Європейської солідарності" були запропоновані Олексій Гончаренко і Яна Зінкевич.

Популярні новини зараз
Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця Покровська батьківська субота 30 вересня: що заборонено цього дня і що робити, якщо не можете піти до церкви Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Єдиним кандидатом, якого абсолютно всі парламентарі вітали гучними оплесками, як раз і стала секретар Комітету охорони здоров'я нації Яна Зінкевич ("Європейська солідарність").

Яна Зінкевич - скріншот
Яна Зінкевич - скріншот

Дівчина у 18 років пішла разом із іншими учасниками АТО у зону бойових дій на Сході і є командиром добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри".

Деякі кандидати заявили про "самовідвід": це – Ярослав Железняк ("Голос") і Гео Лерос (позафракційний).

Ярослав Железняк - фото з Фейсбук
Ярослав Железняк - фото з Фейсбук

В решті решт, "За" призначення на посаду очільника Парламенту Руслана Стефанчука проголосував 261 нардеп.

Біографія і цікаві факти

Руслан Стефанчук

  • народився 29 жовтня 1975 року в Тернополі в родині студентів-медиків
  • Освіта:

вища (диплом з відзнакою) - спеціальність "Правознавство", Хмельницький інститут регіонального управління та права (1997 р.);

вища - спеціальність "Менеджмент виробничої сфери", Технологічний університет Поділля (1999 р.).

Руслан Стефанчук - фото ВРУ
Руслан Стефанчук - фото ВРУ

  • український правознавець та політик, доктор юридичних наук, професор, член Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України.