У світі з'явився автомобіль, який можна заправляти один раз на століття. Він може живитися завдяки торію.

Про це повідомляє "Тhepo.st".

Так, стало відомо, що компанія Laser Power Systems (LPS) з Коннектикуту розробляє нову рухову систему з торієм. Через його надзвичайну щільність, торій здатний виробляти неймовірні обсяги тепла. Наразі компанія експериментує з маленькими шматочками матеріалу, здатними створювати лазерний промінь, який нагріває воду, генерує пар і обертає мінітурбіну.

Автомобиль, фото Тhepo.st"
Автомобиль, фото Тhepo.st"

Поточна модель торієвого двигуна важить 200 кілограмів і легко вміщається під капотом традиційного автомобіля. За висновком експертів, всього вісім грамів торію будуть живити звичайний автомобіль протягом століття.

Популярні новини зараз
Захищаючи Україну, загинув талановитий аніматор відомої гри Metro Exodus Андрій Корзінкін Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину Даша Кацуріна відверто розповіла про негативні сторони Дантеса: "У ліжку..." На Новий рік без "Олів'є": ціни на курячі яйця злетіли до небес, тепер тільки буряки з часником
Показати ще

"Джерела енергії з малим або нульовим викидом СО2 повинні бути дешевші, ніж вугілля, або вони проваляться у своїй спробі замінити викопне паливо", - зазначив експерт Роберт Харгрейвс.

Варто зауважити, що у США споживають 20 відсотків світової енергії. Однак, Харгрейвс зазначає, що навіть якщо знизити їх емісію СО2 до нуля, 80 відсотків, вироблених іншими країнами, як і раніше будуть проблемою. А так, як викид вуглекислого газу переходить вже всі межі, потрібні нові ідеї.

Торій також може стати і відповіддю на питання про світову ядерну енергетику:

1.Торій виробляє від 10 до 10 тисяч разів менше довгоіснуючих радіоактивних відходів.

2. Видобуток торію дає всього один чистий ізотоп, в той час як суміш природних уранових ізотопів вимагає збагачення для роботи в більшості звичайних ядерних реакторів.

3. Торій не може підтримувати ланцюгову ядерну реакцію без спеціальних кондицій, так що в разі потреби його розпад в реакторі припиняється автоматично.

Тому Харгрейвс вже в найближчому часі пророкує перехід на торій фабрик та інших промислових концернів.

Нагадаємо, Porsche представила "Ладу", яку не могли зібрати при СРСР: "Жигулі" від ВАЗ і поруч не стояли. Автомобіль, який вразить кожного

Раніше Знай писав, ЗАЗ і Москвич без жодної подряпини: водії "відкопали" справжніх динозаврів автопрому, таких більше не роблять. Автомобілі, які заворожують

Також Знай повідомляв, що у Києві помітили унікальний ретрокар 1968 року, на такому каталися тільки рок-зірки і президенти