У середу, 29 вересня Кабінет міністрів схвалив державну космічну програму України аж до 2025 року. Вони передбачають виділити з бюджету на розвиток галузі 40 мільярдів гривень, ще 25 мільярдів будуть виділені з неназваних джерел.

Інформація про це з'явилася на сайті Кабінету Міністрів України. У Кабміні очікують, що програма почне давати фінансову віддачу ще до кінця встановленого терміну. "За попередніми підрахунками, непрямі доходи у сфері економіки та додаткові переваги у сфері національної безпеки, державного управління та екології за цей період складуть понад 16 млрд грн",- сказав віце-прем'єр міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський. Найбільший дохід розраховують отримати в сегментах екології, агромоніторингу, безпеки і оборони.

Кабмін - фото Кабінет Міністрів України
Кабмін - фото Кабінет Міністрів України

Космічна програма України ставить за мету реалізувати 6 завдань. Агромоніторинг, який згадав Урський, в списку завдань не фігурує. У програмі передбачається реалізація космічної діяльності в інтересах національної безпеки і оборони, створення ракетно-космічної техніки, створення космічних систем спостереження Землі, наукові дослідження в галузі космічної діяльності.

Програма ще не прийнята у Верховній Раді. Можливо, депутати вирішать, що 40 мільярдів гривень можна пустити на більш корисні цілі, ніж "космічний агромоніторинг".

Популярні новини зараз
Захищаючи Україну, загинув талановитий аніматор відомої гри Metro Exodus Андрій Корзінкін Ціни на ринках України злетіли до нового максимуму: рекордсмени яйця, сало та деякі овочі Екстрасенс Макс Гордєєв попередив про можливість повторного наступу окупантів на Харків: "Тримайтеся" Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину
Показати ще

Зеленський після зустрічі з главою NASA Біллом Нельсоном сказав, що в України є всі шанси стати космічною державою. Україна нарощує потужності в цьому напрямку. Незабаром, приватна компанія відправить українську місію на місяць, а влада анонсувала запуск першого за десятиліття супутника.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Шмигаль змусить Раду працювати в "бойовому режимі"

Також "Знай.иа" повідомляв, що ЗМІ назвали прізвища головних аграрних лобістів при владі: у списку-Лабазюк і Воробей

Як повідомляв портал «Знай.иа", нові ініціативи в парламенті: за пам'ятники-штрафи 10 тисяч, за матюки в Раді – "червона картка"