Знай.ua склали добірку найцікавіших
Схоже, нещодавні сутички в залі Парламенту за участі Миколи Тищенка і озвучені прем'єром ціни на тепло і гарячу воду, напряму позначилися на ініціативах нардепів. Мораторій на тарифи і "санкції" для парламентарів за лайку і кулаки в залі – це лише частина нових законопроектів, днями зареєстрованих у Верховній Раді. Деталі з'ясовували Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Знижка на ЖКГ і мораторій на тарифи
Однією з найсвіжіших ініціатив став "Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо пільг з користування житлом з опаленням і освітленням для педагогічних працівників" № 6027-1.
"Бонуси" передбачені у разі, якщо:
-доходи за попередні 6 місяців на одного члена сім’ї не перевищують 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Станом на сьогодні, прожитковий мінімум в Україні становить 2294 грн, а відповідно, дохід на 1 члена родини не має перевищувати 11 тис 470 грн.
А 29 вересня з'явився не менш цікавий законопроект № 6021-1 – "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення мораторію на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та мораторію на припинення надання житлово-комунальних послуг у період дії обмежень, спричинених COVID-19".
Та поки ознайомитись з деталями документу не вийде – станом на 15:00, текст документу на сайті ВРУ ще не додали.
Для посадовців – штрафи, для нардепів – покарання
28 вересня в Парламенті був зареєстрований законопроект № 6112 щодо посилення відповідальності за недотримання дисципліни та норм етики народними депутатами на пленарному засіданні. Ініціювала його Голова підкомітету з питань організації роботи Верховної Ради Наталія Приходько.
Згідно з положеннями документу, народним обранцям забороняється перешкоджати виступу, вживати непристойні слова та застосовувати фізичну силу.
Законопроект передбачає внесення змін до ст. 51 Регламенту ВРУ – гарантовану відповідальність для нардепів-порушників у вигляді позбавлення народного брати участь у 5 пленарних засіданнях.
А днем раніше до Верховної Ради був поданий і законопроект ініційований президентом Володимиром Зеленським. Це – № 6105 "Про внесення змін до КУпАП щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України".
Він передбачає штрафи для посадовців – від 425 до 850 грн.
"Прийняття Закону забезпечить системність, повноту, чіткість адміністративного регулювання суспільних відносин у сфері забезпечення соціального і правового захисту осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів сімей таких осіб", - зазначає у Пояснювальній записці заступник Керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.
За пам'ятник комунрежиму – штраф до 10 тисяч
Ще одна ініціатива парламентарів – проект Закону № 6019-1 – передбачає доповнення КУпАП статтею № 185-14. В ній йдеться про відповідальність за відмову або перешкоджання демонтажу пам’ятників, пам’ятних знаків комуністичному тоталітарному режиму.
За порушення передбачені штрафи від 1360 до 3400 грн. А за повторне вчинення протягом року – від 3400 до 10 200 грн.
Саме таку суму сплатить порушник у разі перешкоджання демонтажу, ухилянні або відмові посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування в установленому порядку здійснити демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених:
- особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років;
- політичних репресій;
- працівникам радянських органів державної безпеки;
- особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР та ін.
Та, перш ніж потрапити до сесійної зали, усі ці законопроекти мають пройти розгляд у профільних Комітетах Парламенту.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua писав, що Рада готує соцвиплати для "заробітчан": на руки – до 150 тисяч, хто отримає.