Чого чекати українцям?

До офіційного старту опалювального сезону залишається всього 3 тижні, а питань щодо цьогорічних розцінок на послуги ЖКГ досі чимало. Сьогодні прем'єр-міністр особисто прибув до зали Верховної Ради, аби прояснити ситуацію. Деталі з'ясовували Знай.ua.

Опалення. ТЕЦ 5, Київ - фото Знай.ua
Опалення. ТЕЦ 5, Київ - фото Знай.ua

8 грн за кубометр: контракти укладені

Виступ відбувся під час Години запитань до Уряду, що стартувала о 10:00 24 вересня.

"Тарифи на газ для населення незмінні. У травні ми запустили річний продукт – для людей ціна на весь рік складає менше 8 грн за 1 кубометр. Незалежно від коливань ціни на біржах чи хабах. Ціна не змінюватиметься фактично до кінця квітня", - повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Денис Шмигаль, фото: Facebook
Денис Шмигаль, фото: Facebook

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" зробив важливе попередження щодо лічильників Ваших дітей зупинятимуть на вулиці та відправлятимуть до ТЦК: юрист назвав наслідки нового закону Війна має закінчитися до жовтня? Відома астрологиня не потішила українців: "Ми знову матимемо повтор" Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

Що стосується ціни на комунальні послуги, то в Уряді обіцяють теж "стабільність".

За словами прем'єра, більшість постачальників вже уклали договір із закупівельною ціною у розмірі 7 грн 42 коп за кубометр природнього газу.

"У місцевих керівників немає підстав підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду. Вже 70 % теплокомуненерго уклали 3-річні контракти з "Нафтогазом"", - відзначає прем'єр-міністр.

Денис Шмигаль - фото Кабінету Міністрів України
Денис Шмигаль - фото Кабінету Міністрів України

Обіцянки і реальність: вже "перевалило" за 11 грн

Втім, ключовою фразою стало невеличке уточнення.

"Тарифи не повинні зрости, відносно попереднього опалювального сезону. Зі свого боку, Уряд працює над питанням компенсації для теплокомуненерго за попередні періоди, а також реструктуризації заборгованості, яка існує на цих підприємствах. На це буде перераховано понад 30 млрд грн", - наголосив в ході виступу Денис Шмигаль.

А, як ми пам'ятаємо, минулий зимовий період в деяких містах України відзначився просто космічними сумами в квитанціях.

Платіжки, тарифи - фото 24 канал
Платіжки, тарифи - фото 24 канал

Не додає впевненості у дотриманні обіцяній Урядом вартості у 8 грн за кубометр і сьогоднішня цінова "картинка".

Тільки у Київській області тарифи різняться майже на 4 грн за 1 м³. У деяких постачальників суми сягають 10,8 – 11,2 грн за кубометр.

Тарифи, газ - скріншот
Тарифи, газ - скріншот

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.