Тарифи лякають – як можна зекономити?

Попри нещодавно заявлену в Кабміні остаточну ціну на газ для населення і спроби зробити "стандартом" показник у 7,5-8 грн за 1 м³ по всіх регіонах країни, українці з острахом чекають холодів. А все тому, що тисячам громадян доводиться сплачувати значно більші суми – тарифи доходять до 11-14 грн за кубометр. Знай.ua з'ясували, у який спосіб взимку можна значно зекономити на обігріві житла.

Опалення, платіжки - фото Главком
Опалення, платіжки - фото Главком

Економія до 80 %: газу – "ні", дровам – "так"

Аби протопити газом будинок у 100 кв.м, родині доведеться витратити не менше 1000 кубів. У грошовому ж еквіваленті сума виходить просто космічною – в середньому, 9-12 тисяч грн, залежно від розцінок постачальника.

Лише у Київській області тарифи різняться майже на 4 грн за 1 м³.

У деяких постачальників суми сягають 10,8 – 11,2 грн за кубометр.

Популярні новини зараз
В Україні вирішили підняти мінімальну зарплату: буде дві хвилі Нацкомісія прийняла рішення про підвищення тарифу на електроенергію: скільки платитимемо Наймасованіша атака дронами на столицю: окупанти понад 5 годин кошмарили киян "Шахедами" Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

Тарифи, газ - скріншот
Тарифи, газ - скріншот

"Щоб підтримувати середній рівень тепла в моєму будинку, площею у 80 кв.м, нам потрібно 800 кубів на місяць. А це десь 8500 - 9000 грн. А ще за світло, вивіз сміття. Так де ж взяти стільки грошей звичайній родині з двома дітьми?", - ділиться з нами 40-річний автомайстер Дмитро Ланенко з Полтавської області.

Тож все більше українців повертається до "радянських" груб. У такий спосіб вдається зекономити до 70-80 % бюджету.

"Минулої зими ми розкрили і почистили стару піч, яку залишали для дітей лише як ретро-згадку про бабусю з дідусем. Так на дровах і зекономили – 3 місяці ми грілися всього за 7 тис грн. Скинулися з сусідами і замовили дрова оптом одразу 10 машин по 250 грн/м³. А с газом до цього листопад-грудень обійшлися нам у 13,5 тисяч", - розповідає Дмитро Ланенко, що мешкає у приватному секторі.

Груба, піч - фото УкраїнціСьогодні
Груба, піч - фото УкраїнціСьогодні

Як обрати і не платити за "пар"

Цього року вартість "лісового тепла" дещо зросла. Та, якщо офіційні компанії з продажу деревини просять від 500 до 1200 грн за кубометр, то в приватних оголошеннях можна знайти значно дешевші варіанти.

Скажімо, у Києві 1 м³ дров з фруктових дерев та сосни можна придбати за 150 – 300 грн.

Скріншот
Скріншот

Приблизно такі ж розцінки і по Київській області.

Скріншот
Скріншот

Іноді продавці пропонують дрова, зазначаючи вартість за 1 тонну.

Ми дізналися, як правильно прорахувати вагу в кубометри, щоб вкластися у свою місячну "норму".

"Реальна вага деревини на 1 м³ напряму залежить від її щільності. Скажімо, кубометр дубу чи берези дорівнюватиме близько 700 кг, а сосни – всього 500 кг. І теплотворність з твердих порід деревини вища, а відповідно запасів дубу, ясеня чи акації знадобиться десь на 30 % менше, ніж сосни", - розповідає представник господарчого магазину Сергій Вачевич.

Дрова - фото wood-bud.com
Дрова - фото wood-bud.com

Звісно, що і ціна на тверду деревину вища. Проте, чимало компаній з реалізації зараз разом із дровами пропонують безкоштовну доставку.

На офіційних сайтах таких точок продажу найнижча ціна за 1 м³ коливається від 500 до 600 грн.

Скріншот
Скріншот

Та на сайтах приватних оголошень можна знайти варіанти і за 400 – 450 грн.

Розклеювання оголошень, фото: скріншот з відео
Розклеювання оголошень, фото: скріншот з відео

Варто додати, що не менш важливо під час покупки впевнитися, що деревина суха – водянистість вологих дров лише додасть "оманливої" ваги.

Також Знай.ua писав, що Рада ініціювала соцвиплати для "заробітчан": на руки – до 150 тисяч, хто отримає.