Українцям показали підрахунки держбюджету на 2022 рік.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися21 вересня народні депутати розглядатимуть проект бюджету на майбутній рік, і він має всі шанси бути затвердженим у першому читанні. Але, як відомо, в процесі голосування можуть вноситися певні зміни.
Але вже зараз можна розгледіти, хто буде в фаворитах і отримає щедре фінансування від держави в 2022 році. В
За словами експертів, в уряду буде кілька "залізних" приводів грунтовно перекроїти проект бюджету до другого читання. По-перше, нинішня його редакція версталася на застарілих макропоказниках і розробники бюджету не врахували поточні інфляційні тренди.
"Зокрема, в основі бюджету-2022 закладено прогноз ВВП на рівні 5,37 трлн грн. У той же час прогноз НБУ за липень говорить, що валовий продукт наступного року буде, як мінімум, на 100 млрд грн більше - 5,49 трлн грн", - зазначає в коментарі до документа проект CASE Україна "Ціна держави". А це означає, що надходження від основних податків зараз сильно занижені.
По-друге, в проекті головного фінансового кошторису країни на майбутній рік не враховані 30 млрд. Фінальну версію цього законопроекту також планується розглянути на поточному сесійному тижні.
Головні бенефіціари:
- залізнична інфраструктура (плюс 6,1 млрд грн),
- аеропорти (5,1 млрд грн)
- велике будівництво та медицина (4 млрд грн)
- спортивні об'єкти (4 млрд грн).
І, звичайно, у фінальному варіанті бюджету - 2022 з'являться традиційні депутатські "хотілки" (в більшості своїй — витрати на регіональні інфраструктурні проекти).
Наступного року Уряд планує зібрати до бюджету 1267,4 млрд грн, що на 160 млрд або 14,4% більше планів на поточний рік. Структура бюджетних доходів залишилася практично незмінною.
Так, збори податку на доходи фізосіб повинні в майбутньому році вирости на 24%, чому сприятиме подальше зростання зарплатної мінімалки.
А ось витрати, навпаки, можуть виявитися набагато вище запланованих. Потенційно небезпечна для виконання бюджету ситуація пов'язана з прожитковим мінімумом. Згідно з планами Мінфіну, наступного року цей показник (для працездатних осіб) до кінця року має зрости до 2684 грн.
Фінансування офісу президента наступного року планується зменшити майже на 15%, утримання депутатів має обійтися платникам податків майже на 8% дешевше. А ось витрати на уряд зростуть майже на 7%.
Натомість значне збільшення видатків на силовиків та суддів вже стало звичним:
- Офіс Генпрокурора - плюс 2 млрд (+майже 18%)
- СБУ - плюс 1 млрд (+7%)
- Державна судова адміністрація - плюс 2,1 млрд (+7%).
В цілому видатки заплановані на рівні 1441 млрд грн або плюс 100 млрд (+7,4%) до початкових планів на цей рік.
Наступного року видатки на соцзабезпечення зростуть до 320,1 млрд грн (плюс 7 млрд). Велика частка витрат - трансферти Пенсійному фонду - 200,6 млрд грн.
Витрати на медицина наступного року мають зрости на 14,4% — з 169,3 млрд грн передбачених на цей рік, до 193,67 млрд грн.
Витрати на освіта планується збільшити на 11,7% — зі 154,07 млрд грн до 172,09 млрд грн.
Наступного року продовжиться активне шляхове будівництво. На це буде витрачено понад 68 млрд грн або 4,7% всіх видатків бюджету.
Втім, намальована Мінфіном загальна картина бюджету виглядає досить оптимістично: доходи ростуть швидше витрат, бюджетний дефіцит скорочується — з 5,5% ВВП в цьому році відразу до 3,5% ВВП в наступному.
Нагадаємо, в Раді вакциновано менше половини депутатів: як будуть "карати" інших
Як повідомляв Знай.uа, опалення і гаряча вода подорожчають на 70%: кого з українців торкнеться шалене зростання тарифів
Також портал Знай.uа писав, що українцям дозволять залишати дітей в магазинах і громадських місцях: "Зручно, безкоштовно"