У понеділок, 20 вересня, Православна Церква вшановує пам'ять святого Луки. Які традиції дотримувалися ще наші предки, і що говорять прикмети.

Фахівці відзначають, що в цей день не можна позичати, або ж давати гроші в борг.

Народне свято Луків цього року випало на понеділок, 20 вересня. Був святий родом з міста Каппадокія, і увійшов в історію як третій ігумен Спасової обителі.

Святий Лука, фото: вільне джерело
Святий Лука, фото: вільне джерело

Мешканці монастиря, в якому проживав Лука, вели аскетичний спосіб життя, а також дотримувалися посту, який межував з голодуванням. Кожен день вони займалися тим, що поширювали слово Боже серед людей, а ось Лука серед усіх відрізнявся тим, що був наділений особливою побожністю і справедливістю.

Популярні новини зараз
Українців 50+ хочуть звільнити від мобілізації — замінять на молодих ПриватБанк встановлює обмеження на зняття готівки: що радять клієнтам Комуналка забере всю зарплату: українців попередили про перегляд одразу двох тарифів Українцям обіцяють глобальні пенсійні зміни: буде розміром 60% від зарплати
Показати ще

З давніх часів в цей день проводився збір врожаю цибулі, починали продавати його і заготовлювати. Люди готували страви з червоною і фіолетовою цибулею.

Цінували його за якості, застосовували при лікуванні різних захворювань, а соком змочували рани від укусів різних комарів.

Перехожі, фото: Знай.ua
Перехожі, фото: Знай.ua

Ні в якому разі не можна в цей день позичати, або ж брати у інших гроші в борг. Свататися також не рекомендується, а подарунки дітям дарувати точно не варто, краще почекати.

Перехожі, фото: Знай.uа
Перехожі, фото: Знай.uа

Є ряд народних прикмет. Наприклад, є цибулину з збору додати в їжу, то весь урожай можна відразу викидати, так як він може пропасти. Є хмари молочні-варто чекати швидкого похолодання. Те ж саме віщує і високий політ журавлів.

Нагадаємо, молитва Святої Мотрони про узгодження в сім'ї: щоб чоловік не зраджував і були здорові діти

Як повідомляв Знай.uа, Київ готують до приїзду Вселенського Патріарха Варфоломія: плакати заборонені, а для глядачів-жорсткий "фейс-контроль"

Знай.ua писав, Другий Спас 19 серпня: яблука не головне, що дуже важливо зробити в цей день-священик ПЦУ