В Одесі знайшли одне з найбільших в Україні поховань жертв НКВС. Поховання складається щонайменше з 29 могильників.
Про це повідомляє Український інститут національної пам'яті.

В Одесі виявили 29 могильників жертв Народного комісаріату внутрішніх справ СРСР (НКВС). Цей об'єкт далеко не єдиний в Одесі, проте є найбільшим в Україні.

Фото: Український інститут національної пам'яті
Фото: Український інститут національної пам'яті

"На сьогоднішній момент, лише після вивчення північно-західного сектору колишнього спецоб’єкта НКВС “Татарка” на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги в Одесі, знайдено не менше 29 могильників – окремих ям, де були поховані розстріляні одесити – жертви комуністичного терору", – наголосили в УІНП.

Наразі в Одесі досі тривають пошукові роботи. За словами краєзнавця Олександра Бабіча могильники також є навіть на території військової частини, що розташована впритул до полігону. За словами дослідників, вони також не ведуть пошукові роботи, де прокладено силові електрокабелі.

"Тож, про те, якою кров'ю в Одесі встановлювали радянську владу, можемо тільки здогадуватися", – резюмували в Українському інституті національної пам’яті.

Популярні новини зараз

Українцям додадуть ще одну пенсію за станом здоров'я: юрист пояснив, хто увійшов до пільгової категорії

На місяць економити 5 тисяч на опаленні: експерти знайшли спосіб скоротити витрати на комуналку

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Показати ще

Нагадаємо, що на українському курорті виявили містичне поховання, якому десятки років: кому належать кості. Історик-дослідник повідомив про перші знахідки в результаті розкопок на місці спецоб'єкта НКВС

Раніше Знай писав, що 100 тисяч загиблих: Володимир Зеленський вшанував пам'ять жертв політичних репресій. Не менше ста тисяч людей постраждало від знущань

Також Знай писав, що 90-річного українця зі шкільної лави кинули до в'язниці КДБ: "Я злякався до смерті"