На 421 народного депутата в Україні припадає 4188 помічників, 3130 з яких працюють на громадських засадах, і 1058 за трудовими договорами. Найбільше допомоги потребують "Слуги народу", а найменше"Голос".

Такі дані на своєму сайті наводить рух "Чесно", який займається залученням громадян до боротьби з політичною корупцією та контролю влади. Якщо врахувати кількість нардепів у партії, то "Батьківщина" випередила всіх, адже там на 1 депутата припадає аж 14 асистентів.

Як зазначається, питання зарплати помічників нардепів у цьому контексті не завжди вирішальне. А все тому, що фонд на помічників у нардепа обмежений. Проте спецстатус помічника, згідно із законом, дає низку суттєвих привілеїв.

Голосування у Верховній Раді, скріншот з відео
Голосування у Верховній Раді, скріншот з відео

"Корочка" помічника, наприклад, дає право безперешкодно проходити до низки державних органів і установ, тюрем та інших спецзакладів, відвідувати засідання місцевих органів влади, безоплатно користуватися інформаційними базами даних, телекомунікаційними мережами Ради та органів місцевого самоврядування тощо.

Популярні новини зараз
Нацкомісія прийняла рішення про підвищення тарифу на електроенергію: скільки платитимемо "Скарб" може знайтись у кишені кожного: які українські монети можна продати за нечувані гроші 50-річний чоловік влаштував 24-годинний інтим і тепер йому загрожує ампутація По 3600 грн щомісяця на півроку: як українцям оформити державні виплати
Показати ще

Якщо рахувати кількість помічників у середньому на одного нардепа, то найбільше їх у фракції "Батьківщини" - 14, ОПЗЖ - 13, а також у групи "Довіра". Найменша кількість помічників на одного нардепа — восьмеро — у фракції "Голос".

Помічники у депутатів, chesno.org
Помічники у депутатів, chesno.org

Помічники у депутатів, chesno.org
Помічники у депутатів, chesno.org

Помічники у депутатів, chesno.org
Помічники у депутатів, chesno.org

Нагадаємо, колишній мер крав капусту і цибулю з чужого городу: впіймали на грядці. Чоловіка впіймали просто на городі

Як повідомляв портал "Знай.ua", клієнтка "Сільпо" закотила скандал, щоб не вдягати маску: "Опудало жирне". Клієнтка "Сільпо" закотила скандал через маску

Також "Знай.ua" писав, середня зарплата українців перевищила 500 доларів: у яких областях платять від 20 тис. грн. Середня зарплата в Україні зросла до рекордного максимуму