Урбан-парк, бігові доріжки, басейн та баскетбольні майданчики: на ВДНГ презентували концепцію найбільшого спорткластера України

Спортивний кластер, що невдовзі з’явиться в Національному комплексі "Експоцентр України", стане найбільшим та найсучаснішим спортивним парком країни. Реалізація проєкту відбувається за підтримки Офісу Президента в рамках президентських програм "Велике будівництво" та "Здорова Україна", а також за підтримки Міністерства розвитку громад і територій.

29 липня на ВДНГ показали, який саме вигляд матиме майбутній парк.

Презентація спортивного кластера відбулася в незвичному форматі — на парковці поруч із будівництвом урбан-парку, який стане першою відкритою зоною майбутнього спортивного кластера та почне приймати відвідувачів уже цього літа.

Популярні новини зараз
Графіки більше не застосовуються: де в Україні скасували відключення світла Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Кирило Тимошенко, заступник керівника Офісу Президента України:

Здоров’я — найцінніший ресурс, який є в людини, і воно обов’язково має стати новим трендом України. Саме тому президентські програми «Велике будівництво» та «Здорова Україна» передбачають облаштування сучасних спортивних майданчиків у всіх регіонах України: нині вже заплановано локації для 873 таких майданчиків, а далі буде ще більше. Спортивний кластер, що невдовзі з’явиться на ВДНГ, матиме найбільшу та найрозвиненішу спортивну інфраструктуру в країні. Цьогоріч проєкт буде реалізовано на території 11 гектарів, загалом же спортивний кластер ВДНГ, згідно з концепцією, займе 22 гектари. Поява такої локації дуже важлива для міста — це чудова можливість для киян залишатися спортивними та здоровими, навіть не витрачаючи зайвих коштів на фітнес-клуби.

Розробленням концепції займалася компанія із трансформації міських просторів Big City Lab разом з литовським урбаністом Тадасом Йонаускісом, співавтором концепції розвитку ВДНГ на 40 років.

Загальну концепцію спортивного кластера формували з урахуванням даних із дослідження масового спорту в Києві, а також даних опитування професійних спортсменів, представників вуличних культур та відвідувачів Експоцентру. Приймали також пропозиції та зауваження від громадських активістів. Так, до інфраструктури майбутнього кластера потрапили: бігові й велодоріжки із професійним покриттям, локації для занять TRX, кросфітом, йогою та фітнесом, облаштовані зони із тренажерами для силових і кардіотренувань, столи для настільного тенісу, басейн із трампліном, баскетбольні й футбольні майданчики, скеледром, бетонний скейт-парк та решта локацій.

Євген Мушкін, генеральний директор ВДНГ:

За кордоном ми часто бачимо людей, що активно займаються спортом: бігають уранці, ходять у басейни або тренуються на спортивних майданчиках просто надворі. Примітно, що серед них не лише молодь, а й люди похилого віку. Це все належить до так званого масового спорту. Для європейців він — норма і дуже важлива частина повсякденного життя. Чого, на жаль, поки що не можна сказати про Україну, адже останніми роками ми мали найнижчі показники здорового способу життя серед усіх європейських країн. Настав час змінити цю невтішну тенденцію. Тим більше що сучасні дослідження доводять ще й економічну користь: 1 гривня, інвестована в масовий спорт, має ефект для суспільства на рівні 15 грн. Я дуже радий, що саме ВДНГ пощастило власним прикладом почати транслювати українцям нові цінності з масового спорту задля здорового активного способу життя. Ми покажемо, що спорт не має ані вікових, ані соціальних, ані будь-яких інших обмежень. Спорт — він для кожного, тому наш великий та безбар’єрний спортивний кластер буде відкритим абсолютно для всіх відвідувачів.

Безбар’єрності було надано особливий пріоритет у процесі розроблення концепції спортивного кластера. Вона має стати суспільною нормою для українців. Адже створення рівних можливостей і умов для всіх громадян — зокрема для літніх людей, людей з інвалідністю — є вкрай важливим для формування суспільства, у якому панує повага до прав кожної людини.

Вікторія Тітова, CEO Big City Lab:

Ми запропонували ВДНГ розробити концепцію спортивного кластера безкоштовно. Для нас важливо працювати над цим проєктом, адже це можливість конкретним прикладом показати й запровадити новий стандарт для спортивних публічних просторів України. Філософія спорткластера ВДНГ — не лише про здоровий спосіб життя та фізичну активність, а і про створення крос-культурного середовища для молоді, що включає спорт, арт, музику, різноманітні вуличні культури. Кластер був створений на принципах поваги до природи, безбар’єрності, візуальної краси. Щоб досягти поставленої нами планки, ми зібрали команду архітекторів із чотирьох країн, які спеціалізуються на публічних просторах та вуличних культурах, а також долучили спільноти київських спортсменів, аматорів, відвідувачів ВДНГ, щоб створити наповнений життям простір. Такий спортивний парк буде трендом для міст України в найближчі роки.

Першою відкритою зоною спортивного кластера на ВДНГ стане урбан-парк, який почне свою роботу вже наприкінці літа. Цей простір буде призначений насамперед для активних занять вуличними культурами, проведення батлів і джемів, реалізації спортивних проєктів та медійних заходів. Важливою частиною простору стане і Street Culture Hub, що об'єднає спільноту вуличних культур із різних міст України та відомих атлетів, артистів і різноманітні команди. До створення урбан-парку також долучилася досвідчена команда Street Culture під керівництвом Єгора Матюхіна та архітектори вуличних культур з Urban Reform — Олександра Нарижна та Анастасія Палій.

Єгор Матюхін, засновник Street Culture:

Вуличні культури — це сучасна форма самовираження, що народилася в об'єднаннях молоді на вулицях міста. Це брейкінг, скейтбординг, bmx, хіп-хоп, вуличні танці, графіті, бітбокс, панна, стрітбол, трюкові самокати, клаймбінг, роллерблейдінг, стрит-воркаут, паркур і решта вуличних видів спорту. Урбан-парк на ВДНГ об'єднає ці напрями та стане Меккою для сучасної молоді та прикладом для всіх молодіжних публічних просторів в Україні.

Раніше ми писали про те, що Володимир Зеленський заявив, що не допустить повторення 2014 року: "пріоритетом є захист"

Нагадаємо, що Володимир Зеленський ощасливив Андрія Шевченка та всіх українських тренерів

Як повідомляв Знай.иа, Володимир Зеленський нагородив маленьку героїню із Закарпаття: ризикнула життям заради малюків