Як відомо, НБУ підвищив облікову ставку до 8% річних, однак ексміністр фінансів Ігор Уманський у соцмережі Telegram заявив, що це ніяк не змінює стану справ в економічній сфері України.

"В Україні та США облікова ставка-різні речі. У США цей крок призводить до гальмування економіки, тому що кредити стають менш доступними, а економіка чутлива до обсягу і вартості кредитів", - зазначив економіст.

За словами експерта, відсотки за кредитами в Україні в більшості випадків набагато вище 15-70% річних.

скріншот з Telegram

"Немає ніякого контролю інфляції. Говорити, що підвищення облікової ставки охолодить економіку і зупинить інфляцію - дивно і нерозумно. Кожен житель багатомільйонної країни на власній шкурі зрозумів, як подорожчали продукти харчування - основна стаття витрат 90% українців. Крім того, дорожчали і підвищувалися: тарифи, бензин, дизель, газ, податки і проїзд. Все це ніяк не залежить від вартості кредитів. Так що - підвищуй-ні підвищуй - це нічого не змінить", - зазначив Уманський.

Популярні новини зараз
Українців 50+ хочуть звільнити від мобілізації — замінять на молодих Графіки відключення електроенергії на 25 червня ПриватБанк встановлює обмеження на зняття готівки: що радять клієнтам Українцям обіцяють глобальні пенсійні зміни: буде розміром 60% від зарплати
Показати ще

За словами економіста, в Нацбанку розуміють всю "безглуздість підвищення облікової ставки" і діють за статутом протоколу. Ігор заявив, що підвищення ставки безглуздо і марно, але дуже шановано всім прогресивним людством.

скріншот з Telegram

Нагадаємо, що українських водіїв змусять платити за "асфальт": скільки втратимо на дорогах

Як повідомляв Знай.uа, масло по 100 грн? Які продукти в Україні подорожчають восени

Також портал Знай.uа писав, що українцям почали нараховувати "штраф" за борги по комуналці: чому такі дії незаконні