Як відомо, НБУ підвищив облікову ставку до 8% річних, однак ексміністр фінансів Ігор Уманський у соцмережі Telegram заявив, що це ніяк не змінює стану справ в економічній сфері України.

"В Україні та США облікова ставка-різні речі. У США цей крок призводить до гальмування економіки, тому що кредити стають менш доступними, а економіка чутлива до обсягу і вартості кредитів", - зазначив економіст.

За словами експерта, відсотки за кредитами в Україні в більшості випадків набагато вище 15-70% річних.

скріншот з Telegram

"Немає ніякого контролю інфляції. Говорити, що підвищення облікової ставки охолодить економіку і зупинить інфляцію - дивно і нерозумно. Кожен житель багатомільйонної країни на власній шкурі зрозумів, як подорожчали продукти харчування - основна стаття витрат 90% українців. Крім того, дорожчали і підвищувалися: тарифи, бензин, дизель, газ, податки і проїзд. Все це ніяк не залежить від вартості кредитів. Так що - підвищуй-ні підвищуй - це нічого не змінить", - зазначив Уманський.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: новий "Азаров" в Україні, майбутня наречена в родині Кошового, ціни на м'ясо та овочі, зміни у Огнєвіч на Холостячцi

Головні новини за 26 вересня: "роман" Лесі Нікітюк з Ілоном Маском, замах на українця і випивша Ротару на концерті

Віддають за безцінь: ціни на виноград в Україні б'ють рекорди, дешевше тільки задарма

Сорокоуст у церкві за здоров'я й упокій: за кого категорично не можна замовляти цю молитву

Показати ще

За словами економіста, в Нацбанку розуміють всю "безглуздість підвищення облікової ставки" і діють за статутом протоколу. Ігор заявив, що підвищення ставки безглуздо і марно, але дуже шановано всім прогресивним людством.

скріншот з Telegram

Нагадаємо, що українських водіїв змусять платити за "асфальт": скільки втратимо на дорогах

Як повідомляв Знай.uа, масло по 100 грн? Які продукти в Україні подорожчають восени

Також портал Знай.uа писав, що українцям почали нараховувати "штраф" за борги по комуналці: чому такі дії незаконні