Військові в Україні можуть розраховувати на різні види відпусток, які залежать від обставин їхньої служби. Основна щорічна відпустка становить до 30 днів, але доступ до неї регулюється особливостями військової служби.

Після мобілізації відразу піти у відпустку неможливо, адже спершу військовослужбовці проходять місячну базову підготовку. Далі формуються графіки відпусток, де пріоритет мають ті, хто служить довше. У малих підрозділах графік може бути простішим, але залежить від боєздатності підрозділу, пише Армія.Inform.

Законодавство передбачає також відпустки за особливими обставинами. Наприклад, через сімейні причини військовослужбовцям можуть надати 10 днів відпустки з повним збереженням виплат. Для цього необхідно подати рапорт із підтверджувальними документами.

Родина військового. Фото Freepik
Родина військового. Фото Freepik

З травня 2024 року Кабмін ухвалив рішення про надання відпустки за знищену техніку, що включає 15 днів відпочинку для всіх учасників операції. Військові, які були звільнені з полону, можуть отримати 90 днів відпустки із забезпеченням, що не ділиться на частини. Також існують відпустки на лікування, тривалість яких визначають лікарі. Максимальний термін лікувальної відпустки становить 12 місяців із повним збереженням грошового забезпечення.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Лікар, який виписує лікарняний
Лікар, який виписує лікарняний

Юристи радять у разі відмови у відпустці оформлювати рапорти у двох примірниках, щоб мати змогу оскаржити відмову. Якщо командир безпідставно не дозволяє відпустку, варто звернутися на гарячу лінію Міноборони.

Однак важливо розуміти, що система військових відпусток працює в умовах війни. ТЦК виконують свої обов’язки, і їхня робота стала необхідною через агресію росії. Якби росія не розпочала повномасштабне вторгнення, не було б потреби в мобілізації. Військові України ретельно готуються до бойових дій, на відміну від росіян, яких кидають у бій без підготовки.

За інформацією ЦПД, російська пропаганда поширює наративи, спрямовані на дискредитацію мобілізації в Україні, але вони замовчують жорсткі мобілізаційні заходи у самій росії. У реальності ж мобілізація є єдиним способом забезпечити захист країни.

Раніше ми повідомляли, військові можуть не платити відсотки по кредиту, що для цього потрібно.

Гроші на оздоровлення, сертифікат на авто та зарплата, які виплати можуть отримувати військовослужбовці- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, мобілізованих готуватимуть посилено, програма кардинально зміниться.