Трудова книжка залишається основним документом для підтвердження трудового стажу, але для того, щоб записи в ній були дійсними, вони повинні бути внесені правильно. Згідно з Інструкцією по веденню трудових книжок, записи мають бути зроблені акуратно чорними, синіми або фіолетовими чорнилами.
Ключові записи, такі як прийняття на роботу або звільнення, повинні мати підпис керівника та печатку підприємства. Проте, з червня 2017 року в Україні набрали чинності нові законодавчі зміни.

Трудова книжка, facebook.com/gazetaPK
Трудова книжка, facebook.com/gazetaPK

Закон № 1982-VIII, прийнятий 23 березня 2017 року, скасував обов’язкове використання печаток на документах для підприємств. Відтоді відсутність печатки не впливає на юридичну силу записів у трудовій книжці, і вони вважаються дійсними для підтвердження стажу.

Якщо в трудовій книжці є помилки або відсутність печатки стосується попередніх періодів, є кілька способів підтвердити трудовий стаж:

Трудова книжка скриншот youtube Вікна-новини
Трудова книжка скриншот youtube Вікна-новини

  1. Довідка форми ОК-5. Вона містить інформацію про страховий стаж, заробітну плату і сплату страхових внесків з 2000 року. Якщо внески були сплачені, вони відображаються в довідці. Якщо внески не були сплачені, ці періоди не включені в довідку.

  2. Запит до колишнього роботодавця або архіву. Якщо підприємство продовжує працювати, можна звернутися до відділу кадрів для виправлення записів або отримання документів, що підтверджують стаж. Якщо підприємство ліквідоване, документи можуть бути у правонаступників або в архіві. Це можуть бути довідки, витяги з наказів, трудові договори та інші документи з кадрового обліку.

    Популярні новини зараз
    Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
    Показати ще
  3. Свідчення інших працівників. Якщо є можливість, можна отримати свідчення щонайменше двох осіб, які працювали в тому ж підприємстві в той самий час, щоб підтвердити стаж.

  4. Звернення до суду. Якщо інші способи не допомогли, можна подати позов до суду. Суд може розглянути будь-які докази, включаючи свідчення, документи підприємства, листування та інші матеріали.

Нагадаємо, як забезпечити себе фінансово при звільненні

Раніше ми писали про те, що повертайте без зусиль: ефективне паковання для книг з можливістю обміну від Київського КПК

Крім того, Знай.ua повідомляв, неточності у трудовій книжці: ПФУ відповів, чи можна втратити частину страхового стажу