Українці, які знайшли притулок у Європі, поступово звикають до нового життя, і багато хто замислюється над покупкою житла. Але реальність європейського ринку нерухомості кидає серйозні виклики.

За даними дослідження Property Index 2024, проведеного консалтинговим холдингом Deloitte, доступність житла в різних країнах Європи дуже відрізняється.

Українські біженці в Європі
Українські біженці в Європі

Найскладніша ситуація – у Чехії, де на покупку стандартної квартири потрібно збирати всю зарплату цілих 13,3 років. Прага, столиця Чехії, теж не тішить: тут на квартиру йде 13,5 років зарплати. Навіть в Амстердамі, одному з найдорожчих міст Європи, житло доступніше - там потрібно відкладати зарплату 15,1 року.

В інших країнах Європи справи трохи кращі, але все одно складно. У Словаччині потрібно накопичувати 12,7 років, в Ірландії, Угорщині та Ізраїлі – 10,2 роки. У Франції та Сербії – 9,8 років.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

Більш доступними виявилися Польща (7,9 років) та Велика Британія (7,2 роки). А ось у Норвегії та Данії на квартиру потрібно відкладати 4,8 та 4,7 року відповідно, що робить їх найдоступнішими за цим показником.

Але не варто забувати, що ці розрахунки виходять із припущення, що людина відкладає всю свою зарплату, що у реальному житті практично неможливо.

Українські біженці. Фото: главком
Українські біженці. Фото: главком

Дослідження також показало, що ціни на нове житло у багатьох європейських країнах продовжують зростати. В Угорщині, наприклад, ціни злетіли на 10,6%, Норвегії – на 9,1%, а Польщі – на 7,9%. У Чехії та Боснії та Герцеговині житло подорожчало на 6,8% та 6,3% відповідно.

Щодо вартості квадратного метра, то вона варіюється від 1315 євро в Боснії та Герцеговині до 4920 євро в Австрії. Німеччина також не відстає: тут середня ціна за квадратний метр – 4700 євро. У Чехії цей показник становить 4112 євро, а у Польщі – 2219 євро за квадратний метр.

Нагадаємо, квартплата підскочить на 30%: які будинки постраждають найбільше

Раніше ми писали про те, що купити квартиру стане легше: як отримати 150 тисяч від держави

Крім того, Знай.ua повідомляв, українців уже два роки не переселяють із "коробок" у будинки: "А вам би подобалося жити в залізяках?"