Право на таку пенсію регулюється частиною 2 статті 114 та Прикінцевими положеннями Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". Пенсію можуть отримати ті, хто досяг 50 років та має необхідний страховий стаж:
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
- Чоловіки повинні мати не менше 25 років страхового стажу, з яких 10 років на шкідливих роботах.
- Жінки повинні мати не менше 20 років страхового стажу, з яких 7 років і 6 місяців на шкідливих роботах.
З 2015 року пенсійний вік для жінок поступово підвищується з 45 до 50 років. Якщо працівник не має необхідного стажу, але має хоча б половину цього стажу, він також може отримати пільгову пенсію зі зменшенням пенсійного віку.
Також, право на пенсію мають працівники, які працювали повний робочий день на роботах зі шкідливими умовами праці або в окремих галузях виробництва за Списком №2 після досягнення 55 років і за наявності відповідного стажу:
- Чоловіки повинні мати не менше 30 років страхового стажу, з яких 12 років і 6 місяців на шкідливих роботах.
- Жінки повинні мати не менше 25 років страхового стажу, з яких 10 років на шкідливих роботах.
Для призначення пенсії на пільгових умовах необхідно провести атестацію робочих місць за умовами праці, яка повинна проходити кожні п’ять років. Якщо атестація не проведена вчасно, періоди роботи понад 5 років не зараховуються до пільгового стажу.
Для отримання пенсії необхідно надати документи, що підтверджують особу, страховий стаж, та документи про атестацію робочих місць. Якщо підприємство знаходиться на тимчасово окупованій території або в зоні бойових дій, право на пенсію може бути підтверджене за даними з реєстру застрахованих осіб.
Нагадаємо, пенсійний фонд виплатить значну допомогу: хто з українців отримає до 21 000 грн
Раніше ми писали про те, що як оформити статус багатодітної сім'ї в Україні: корисно для отримання виплат та пільг
Вам буде цікаво дізнатися українці з низьким доходом або "нулем" у гаманці отримають по 2 та 3 тисячі гривень