У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що в Україні виявили новий різновид штаму "Омікрону". Йдеться про тип "ВА.5".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк зазначили у пресслужбі МОЗ наразі 7 таких випадків вдалось знайти у Чернівецькій області, але не виключено, що підтип "Омікрону" вже є в інших регіонах. Відповідна публікація з'явилася на офіційній сторінці відомства у соцмережі Фейсбук.
"Дослідження ("секвенування" мовою епідеміологів) зразків триває. Що це фактично означає? По-перше, що COVID-19 все нікуди не зник. Ба більше, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді. По-друге, Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється.", - йдеться у повідомленні МОЗ.
У МОЗ також зазначили, що наразі є дуже мало досліджень, які б могли пояснити, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Водночас згідно з даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. У відомстві також наголосили, що поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають.
"Головне питання: чи діє вакцина на цей різновид? Наявна інформація свідчить, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу.", - пояснюють у МОЗ.
У Міністерстві також навели результати дослідження клітинного імунітету, які вказують на те, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму "Омікрон". У МОЗ пояснюють, що саме клітинний імунітет пов'язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті.
Нагадаємо, в Україні прогнозують зростання цін до 32%: що може зупинити масштабне здорожчання
Як повідомляв "Знай.ua", звільнення від мобілізації: названо категорію осіб, яка може отримати відстрочку від призову на військову службу
Також "Знай.ua" писав, хто насправді закриває небо над Україною: "Крилата ракета не досягне цілі та нікого не вб'є"