В Україні пропонують запровадити адміністративну відповідальність за порушення комендантської години. Відповідний законопроєкт №7553 з'явився на сайті парламенту.

Авторами документа виступили шість нардепів: Максим Єфімов, Олександр Юрченко, Артем Дмитрук, Анатолій Бурмич, Євген Яковенко та Ганна Скороход.

Під порушенням комендантської години мається на увазі перебування у певний період доби, під час дії воєнного стану, на вулицях та в інших громадських місцях або рух транспортних засобів, без спеціально виданих перепусток чи посвідчень.

Зруйнований росіянами будинок, війна в Україні. Фото з соцмереж
Зруйнований росіянами будинок, війна в Україні. Фото з соцмереж

Законопроєктом передбачається попередження або накладення штрафу від 510 до 850 гривень, що становить 30-50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Популярні новини зараз
В Україні зросте ціна на картоплю, яка до останнього "тримала" планку: у чому причина Українцям з 1 листопада світять додаткові 2200 гривень та гуманітарна допомога: у Мінінтеграції розповіли, кому це дістанеться На Новий рік без "Олів'є": ціни на курячі яйця злетіли до небес, тепер тільки буряки з часником Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Однак, у випадку, якщо громадянин повторно протягом року порушив комендантську годину, наступний штраф вже становитиме 1,7-3,4 тис. гривень - 100-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Варто зауважити, що режим комендантської години в умовах воєнного стану до 24 лютого не запроваджувався на території України, то ж відповідальність за порушення відповідних обмежень була відсутня у чинних нормативно-правових актах. Про таке необхідність раніше заявив голова МВС Денис Монастирський.

Денис Монастирський
Денис Монастирський

Нагадаємо, письменниця Тамара Горіха Зерня показала, як Польща змогла навіки відірватися від росії: "Постійне крапання на мозок"

Як повідомляв "Знай.ua", українці взяли прямий курс до перемоги над осатанілими військами росії: "Закопувати у два ряди й трамбувати"

Також "Знай.ua" писав, "Війни та миру" більше не буде: шкільну програму хочуть "порізати", що більше не будуть вивчати учні