Незабаром в україні зміниться підхід до оподаткування, що пропонують експерти
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Смартфон. Фото: скрін youtube
В Україні хочуть запровадити нову методологію розрахунку податку на записуючу техніку, в тому числі на смартфони та телевізори. Про це мова йде у проєкті закону №5552-1. На думку законодавців цей проєкт враховуватиме інтереси та правовласників, і користувачів, і виробників, і продавців техніки.
В цьому випадку мова йде про адаптування чинного законодавства України до норм європейського права та про врегулювання питання захисту авторського права. на думку фахівців, вдалося вперше розробити в Україні методологію справедливого економічно обґрунтованого авторського збору з техніки.
Методика такого розрахунку була розроблена фахівцями "Київської школи економіки". Як відомо, зараз такий податок "на смартфон", тобто податок на право копіювати на пристрій, закладено у вартості техніки. Гроші надходять до організації управляє авторським правом (ОКУ), після чого їх безпосередньо направляють власнику контенту.
Варто зазначити, якщо подати підвищити, на чому наполягає ОКУ, то, наприклад телевізори можуть піднятися у ціні на 0,44%. Як зазначають фахівці, розмір такого збору майже нічим не обґрунтований, тому організація встановлює його на власний розсуд.
Що зміниться: "податок на смартфони" повинен враховувати низку важливих факторів:
ціну контенту;
скільки коштує технік;
об'єми контенту, що спожитий;
споживання контенту;
показник ВВП на душу населення;
які обсяги тіньового ринку та ін.
Для прикладу, фахівці розповідають, що зараз через підняття збору на телевізори, то техніка здорожчає га 0,44%. Проте, у разі застосування нової методології, то таке здорожчання становило б 23%..
Нагадаємо, ПриватБанк повідомив клієнтам гарну новину: тепер зайві кошти витрачати не прийдеться.
Популярні новини зараз
Показати ще
До слова, українці мають право на кілька видів пенсій, але отримають мізер .
Раніше ми писали, що молоко, сири, масло: стали відомі причини здорожчання молочної продукції, справа не у виробниках .
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися