На привеликий жаль в нашу країну пришло велике лихо - війна. І війна не просто з війсковаими, а з нелюдьми без душі і совісті, які нещадно мордують та вбивають мирне населення, руйнують міста.

Але українці сильні і обов'язково це переживать и відбудуть таку країну, що східним сусідам і не снилось. А поки потрібно вчитись виживати в різних умовах, іноді дуже небезпених для життя. Та голове - зберегти своє життя.

Як себе поводити коли у твій дім прийшли окупанти?

"Під контролем російських військових ще залишається частина наших територій. На них продовжують жити українці. та вони тримаються, працюють, допомагають та не падають духом. Український дух незламний і наші люди тому підтвердження. Знаємо, що все буде добре. Та попри це російська армія продовжує терор на окупованих територіях. Російські загарбники і надалі намагаються захопити наші землі. Залишається загроза того, що українське місто чи селище може бути окуповане. Як себе поводити та чого не варто робити, коли ворог прийшов у ваш дім, наші поради далі", - коментує ведучий СТБ Сергій Костира.

Напис у окупованому Херсоні. Фото: Telegram
Напис у окупованому Херсоні. Фото: Telegram

Популярні новини зараз
Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів "Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться
Показати ще

Щоб зберегти своє життя, варто знати, як поводитись, коли до вашого населеного пункту зайшли окупанти:

 • не використовуйте ліхтарики, щоб не здатися наводчиком чи снайпером;

 • не вмикайте зайвий раз світло;

 • чоловікам слід тримати руки на виду, щоб показати - в них немає зброї;

 • не проявляйте агресію, але непомітно прикривайте жінку та дітей;

 • спілкуйтесь з окупантом російською мовою, не агресуйте;

 • докладайте зусиль для того, щоб діти не створювали шуму;

 • при спілкуванні не розглядайте військову форму окупантів;

 • не діставайте різко з кишень телефон, навіть якщо вони просять.

Нова Каховка
Нова Каховка

Найчастіше окупанти шукають активістів, волонтерів, ветеранів АТО чи ООС, держслужбовців, працівників СБУ та воїнів ЗСУ. Якщо знаєте таких - вони можуть запитувати у вас про них, перевіряти гаджети, шукати їхні контакти. Тому краще завчасно підготуватися:

 • видаліть або перейменуйте номери людей, яких можуть шукати окупанти

 • видаліть будь-яку національну символіку, будь-яке листування у месенджерах, що стосується російської агресії на території України

"Улюблена тактика ворога, аби залякати - показати свою силу. Не накликайте на себе біду та не відповідайте. Падайте на землю", - каже адвокат, який збирає докази воєнних злочинів росії, Юрій Білоус. Його поради:

 • згрупуйтесь у позу ембріона, аби захистити життєвоважливі органи;

 • при першій можливості, зважаючи на безпеку, намагайтесь встати та покинути місце побиття. Як показує практика - після першого побиття, йде друге-третє, тортури та вбивство;

 • на окупованих територіях жінкам краще забути про макіяж та занадто відкритий одяг, щоб не стати жертвою насилля;

 • виконуйте накази, не сперечайтесь і не провокуйте ворога, не благайте ні про що і не плачте.

Якщо окупанти на ваших очах когось затримали, коли загроза мине, телефонуйте в Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених СБУ:

067-650-83-32

098-087-36-01

Нагадаємо, що глава ПЦУ митрополит Епіфаній навчив правильно молитися під час війни.

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський розповів, чи будуть ЗСУ обстрілювати території агресорів за допомогою американської зброї.